Jak często należy wykonywać przeglądy maszyn przemysłowych?

Technologie
miejsce-poznania
Jak często należy wykonywać przeglądy maszyn przemysłowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne fabryki i zakłady produkcyjne opierają się nie tylko na pracy ludzkich rąk, ale przede wszystkim dużych maszyn przemysłowych, realizujących bardzo różnorodne zadania. Ich eksploatacja jest często bardzo intensywna, dlatego stale narażone są one na drobne usterki, uszkodzenia, a nawet poważne awarie. Z uwagi na to muszą być one poddawane okresowym przeglądom, których celem jest sprawdzenie czy są one w pełni sprawne, a w ich działaniu nie pojawiają się negatywne sygnały. Aby jednak móc odpowiednio zaplanować kontrolowanie maszyn, najpierw trzeba wiedzieć jak często powinno się dokonywać takich przeglądów. 

Przeglądy maszyn w przemyśle – kiedy się go podejmować?

Na profesjonalny przegląd składa się wiele czynności, ale do tych najbardziej istotnych można zaliczyć chociażby zewnętrzne oględziny urządzenia, skontrolowanie układu smarowania i wymienienie olejów, czy też oczyszczenie hydrauliki, o ile funkcjonuje ona w danym urządzeniu. Ważne aby posiadać przy tym odpowiednią wiedzę na temat budowy samych maszyn, gdyż ingerencja w nie bez wcześniejszego przygotowania mogłaby skutkować tylko i wyłącznie niebezpieczeństwem podczas ponownego jej użytkowania. Poza tym trzeba oczywiście wiedzieć kiedy i jak często dokonywać przeglądów, tak aby mieć pewność, że maszyna w ogóle może być eksploatowana. Częstotliwość takich kontroli jest ustalona z góry indywidualnie dla każdej maszyny i zazwyczaj wskazuje ją producent. Z reguły przeglądu dokonuje się co 6 miesięcy, ale jeżeli maszyna pracuje bez przerwy, to czas ten może być krótszy. Warto takie zadanie zlecić fachowcom, takim jak choćby z firmy Czemar, gdyż wtedy będzie można mieć pewność, że maszyna przemysłowa zostanie sprawdzona prawidłowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym ozdobić salę weselną?
Czym ozdobić salę weselną?
Organizacja ślubu wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji oraz zrealizowania konkretnych zadań. Jednym z nich jest przystrojenie sali weselnej w taki […]
Polecamy