Szeregowiec, bliźniak, wolnostojący – jaki rodzaj domu najlepiej kupić?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Szeregowiec, bliźniak, wolnostojący – jaki rodzaj domu najlepiej kupić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup domu to bardzo ważna decyzja, którą trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy zdecydować się na dom wolnostojący, szeregowca czy bliźniaka. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, które najlepiej poznać przed dokonaniem ostatecznej decyzji. 

Rodzaje domów i ich cechy charakterystyczne

Niewątpliwą zaletą domu wolnostojącego jest brak sąsiedztwa w bliskiej odległości oraz duża prywatność. Posiada on ogródek i nawet jeśli nie jest duży, to z pewnością znajdzie się w nim miejsce na grilla lub huśtawkę dla dzieci. Decydując się na zakup domu wolnostojącego, musimy liczyć się z wydatkami związanymi z kosztami utrzymania. Na ich wysokość wpływa przede wszystkim rodzaj ogrzewania oraz ogólna termoizolacja domu.

Szeregówki to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią bliskie towarzystwo sąsiadów, ale nie chcą mieszkać w bloku. Zaletą tego rozwiązania jest większa prywatność niż w mieszkaniu oraz ogródek, a także miejsce parkingowe. Są najchętniej wybierane przez rodziny z małymi dziećmi, które potrzebują spędzać czas w towarzystwie kolegów z sąsiedztwa. Bliźniaki są połączeniem szeregówki i domu wolnostojącego. Ich zaletą jest sąsiedztwo tylko z jednej strony oraz działka, która je otacza. Są zdecydowanie tańsze niż klasyczne domy, ale dają mniejsze poczucie prywatności. Koszty utrzymania też są niższe przede wszystkim ze względu na mniejsze wydatki na ogrzewanie. Wiele ciekawych ofert można sprawdzić na https://blaszczyk.com.pl/rodzaj-nieruchomosci/domy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając wannę?
Na co zwrócić uwagę wybierając wannę?
Urządzenie różnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu to odpowiedzialne i wymagające zadanie. Jest ono szczególnie trudne, jeśli w grę wchodzi […]
Polecamy