Wypełnienienia kompozytowe – zastosowanie

Wypełnienia kompozytowe to rodzaj wypełnień stomatologicznych, w których do naprawy uszkodzonych obszarów zębów wykorzystuje się materiały w kolorze zęba. Materiały te mogą być stosowane do przywrócenia zarówno kształtu, jak i koloru zęba. Wypełnienia kompozytowe mogą być również stosowane w celach kosmetycznych, dzięki czemu są popularne wśród pacjentów, którzy chcą poprawić swój uśmiech.

Wypełnienia kompozytowe a wypełnienia amalgamatowe

Wypełnienia kompozytowe są często bardziej trwałe niż wypełnienia amalgamatowe (srebrne), które są wykonane z rtęci i innych metali. Jednak ich zastosowanie może wymagać większej liczby wizyt u dentysty i w niektórych przypadkach mogą one nie być tak trwałe jak wypełnienia amalgamatowe.

Kiedy można zastosować wypełnienia kompozytowe?

Wypełnienia kompozytowe to bardzo popularne rozwiązanie i w związku z tym kompozyt stomatologiczny – e-meditrans.pl może być stosowany w wielu różnych sytuacjach:

  • do naprawy małych ubytków w przednich zębach, gdzie tylko niewielka część powierzchni została dotknięta przez próchnicę,
  • do naprawy dużych ubytków, które obejmują większe powierzchnie
  • do wymiany starych srebrnych wypełnień amalgamatowych, gdy nie są one już prawidłowo uszczelnione lub uległy przebarwieniu.
  • do odbudowy zużytych powierzchni żujących na tylnych zębach (trzonowych)

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


16 − 6 =