Dziwny zapach z klimatyzacji, jak sobie z nim radzić?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Dziwny zapach z klimatyzacji, jak sobie z nim radzić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzator to skomplikowana maszyna, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Klimatyzator jest wypełniony czynnikiem chłodniczym, który utrzymuje chłodne powietrze wewnątrz. Jeśli zauważysz dziwny zapach pochodzący z klimatyzatora, może to być oznaką problemu. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest sprawdzenie, czy w systemie nie ma żadnych wycieków. Można go łatwo wykryć umieszczając białą szmatkę w pobliżu cewek parownika i zobaczyć, czy zmienia kolor na żółty lub brązowy. Jeśli tak, to należy zadzwonić do technika naprawy natychmiast. Możliwe, że będzie wymagana naprawa klimatyzacji Wrocław na szczęście posiada firmy, które się tym zajmują od wielu lat i z pewnością pomogą w tej sytuacji.

Jeśli nie ma oznak wycieku, a następnie szukać innych powodów, które mogą być przyczyną tego dziwnego zapachu w domu. Oto kilka powszechnych przyczyn tego problemu:

Zły czynnik chłodniczy

Gdy czynnik chłodniczy wycieka z systemu, może powodować korozję na niektórych częściach, takich jak miedziane okablowanie, aluminiowe lamelki i miedziane rurki, co skutkuje złym zapachem z tych części, gdy wchodzą w kontakt z wilgocią lub parą wodną poza samym urządzeniem klimatyzacyjnym.

Słaba jakość czynnika chłodniczego

Jeśli używasz taniego czynnika chłodniczego w systemie, to może nie trwać wystarczająco długo i musi być zastąpiony wcześniej niż oczekiwano, co oznacza więcej pieniędzy wydanych na wezwania serwisowe w porównaniu do korzystania z wysokiej jakości czynnika chłodniczego. Słaba jakość czynnika chłodniczego może również spowodować przegrzanie systemu, co oznacza jeszcze więcej pieniędzy wydanych na naprawy. 

Brudne filtry powietrza

Brudny filtr powietrza może zmniejszyć przepływ powietrza przez urządzenie nawet o 50%, co oznacza, że będzie ono musiało pracować ciężej i może nie chłodzić domu w odpowiedni sposób. Czyszczenie lub wymiana filtra raz na miesiąc lub dwa to dobry pomysł, aby nie znaleźć się w takiej sytuacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest klimatyzator i jak działa?
Co to jest klimatyzator i jak działa?
Upały są bardzo nieprzyjemne podczas pracy, utrudniają wypoczynek i sen. Dzisiaj łatwo wyeliminować problem zbyt gorącego powietrza w biurach oraz […]
Polecamy