Soczewki jednodniowe czy miesięczne – na jakie się zdecydować?

Coraz więcej osób rezygnuje dzisiaj z okularów optycznych i zamienia je na wygodniejsze i bardziej praktyczne soczewki kontaktowe, które pozwalają na swobodniejsze uprawianie przeróżnych aktywności, ale także nie wpływają na nasz wygląd i pozwalają na ukrycie wady wzroku. Ponadto są one dostępne w różnych ciekawych kolorach, co pozwala na regularną zmianę swojego image’u. Wiele osób ceni je za wygodę i za łatwość stosowania, jednak mają także wątpliwości, czy powinni stosować modele jednodniowe czy też raczej te, które przeznaczone są dłuższe okresy czasu. Jak to tak naprawdę wygląda?

Przede wszystkim ważna jest jakość

Wybierając soczewki, warto kupować produkty sprawdzonych firm np. od Coopervision soczewki jednodniowe, jak i miesięczne, to sprawdzony wybór wielu ich klientów. Nie powinniśmy używać soczewek mało znanych firm, ponieważ mogą one podrażniać spojówki. Dlatego przede wszystkim powinniśmy patrzeć na markę, jej doświadczenie, profesjonalizm oraz opinie użytkowników oraz lekarzy okulistów. To znacznie istotniejsze od tego, czy są to modele jednodniowe czy też przeznaczone do noszenia przez miesiąc, a nawet przez pół roku.

Nosząc soczewki, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, żeby przechowywane były w czystości oraz w sposób prawidłowy. Dlatego soczewki jednodniowe mogą być doskonałym rozwiązaniem na wakacyjny wyjazd pod namiot lub weekendową wyprawę, kiedy nie mamy dostępu do naprawdę higienicznych warunków. Dzięki temu nasze oczy na pewno nie ulegną podrażnieniu i znajdą się w nich nowiutkie oraz sterylnie czyste soczewki.

 

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 1 =