Excel – jakie ma zalety?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Excel – jakie ma zalety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Excel to świetne narzędzie do zarządzania finansami. Może być używany do zarządzania budżetem, śledzenia oszczędności i inwestycji, a nawet pomóc w planowaniu emerytury.

Wiele osób używa Excela do tych zadań, ale nie każdy zna pełen zakres funkcji dostępnych w Excelu. Oto kilka zalet, które sprawiają, że jest to tak przydatne narzędzie:

Jest darmowy! 

Nie musisz wydawać żadnych pieniędzy na oprogramowanie, aby korzystać z Excela, chyba że chcesz zrobić coś zaawansowanego, jak tworzenie makr lub korzystanie z VBA (Visual Basic for Applications). A nawet wtedy, istnieje wiele darmowych zasobów online, które mogą pomóc Ci nauczyć się korzystać z makr lub VBA.

Łatwy w użyciu 

Nawet jeśli jesteś początkującym użytkownikiem arkuszy kalkulacyjnych, nie powinno upłynąć wiele czasu, zanim poczujesz się komfortowo z interfejsem programu Excel. Wystarczy podstawowe zrozumienie zasad działania arkuszy kalkulacyjnych (co nie powinno zająć dużo czasu, jeśli już z nich korzystałeś). Gdy już się rozkręcisz, w sieci znajdziesz mnóstwo materiałów, które pomogą Ci udoskonalić Twoje umiejętności, a także odpowiedzą na najczęstsze pytania dotyczące korzystania z Excela.

Jest potężny 

Nie daj się zwieść jego prostocie – Microsoft przez lata wpakował do swojego arkusza kalkulacyjnego wiele możliwości. Dostępne są setki funkcji, które mogą Ci ułatwić pracę.

Jeśli chcesz podszkolić swoje umiejętności z obsługi tego programu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://exceliadam.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pomóc osobie z zagranicy przyswoić polską gramatykę?
Jak pomóc osobie z zagranicy przyswoić polską gramatykę?
Powszechnie wiadomo, że język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie. Niejednokrotnie sprawia on niemałe problemy osobom z zagranicy […]
Polecamy