Jak nauczyć się kitesurfingu od zera?

Kitesurfing jest sportem wodnym, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Osoba go uprawiająca stoi na desce i trzyma się latawca, który napędzany jest wiatrem. Ten sport daje ogromną dawkę adrenaliny oraz frajdy, dlatego jest tak chętnie wybierany przez amatorów rozrywek wodnych. Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z kitesurfingiem powinniśmy wcześniej dowiedzieć się, jak się do tego właściwie przygotować.

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem nauki kitesurfingu?

Jest to bardzo wymagający sport, dlatego nie można liczyć na to, że samodzielnie uda nam się opanować jego podstawy. W celu nauki utrzymania równowagi na desce oraz pływania na niej konieczne jest zapisanie się na odpowiedni kurs. Ofertę jednej ze szkółek, które oferują właśnie zajęcia kitesurfingu znaleźć można pod adresem https://www.kitecrew.pl/portfolio/kurs-kitesurfingu-pzkite-i-ii-iii-mega-pakiet/.

Trzeba mieć także świadomość tego, że nauka tego sportu wodnego będzie trwać, dlatego konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość. Pierwsze lekcje odbywają się na lądzie, ponieważ kursanci muszą dowiedzieć się najpierw w jaki sposób odpowiednio przygotować sprzęt, jak prawidłowo trzymać latawiec oraz stać na desce. Zostają także zaznajomieni z zasadami bezpieczeństwa, jakich trzeba przestrzegać. Dopiero po dobrym opanowaniu latawca kursant może spróbować swoich sił w wodzie, gdzie cały czas będzie pod czujnym okiem trenera, który zadba o jego bezpieczeństwo. Nigdy nie można samodzielnie rozpoczynać nauki kitesurfingu, ponieważ może skończyć się to bardzo groźnie.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


9 + 9 =