Na czym polega ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Na czym polega ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W momencie, kiedy nasze zobowiązania finansowe, które mamy wobec banków, firm prywatnych czy US lub ZUS, stają się dla nas uciążliwe i często niemożliwe do spłaty, popadamy w długi. Są one przez nas powielane, ponieważ od niespłaconych pożyczek rosną odsetki. W późniejszym czasie dochodzi komornik, a zaległości wciąż rosną. Gdy wydaje się, że nic nie jest już w stanie nam pomóc, okazuje się, że jest wyjście na prawne umorzenie długów. Takim rozwiązaniem jest upadłość konsumencka.

Legalne oddłużenie

Upadłość konsumencka to innymi słowy bankructwo. Polega ona na przeprowadzeniu postępowania sądowego, którego efektem jest umorzenie długów osoby fizycznej. Z upadłości konsumenckiej mogą skorzystać osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a także są niewypłacalne. Niewypłacalność powstaje w momencie, gdy dłużnik zalega ze spłatą zobowiązań powyżej trzech miesięcy, powinna nie być wynikiem umyślnego działania, w przeciwnym wypadku sąd odrzuci wniosek o upadłość konsumencką.

Skomplikowana procedura

Wbrew powszechnie panującym opiniom cały proces ogłoszenia upadłości konsumenckiej nie jest prosty. Jest to skomplikowany i długotrwały proces, w wyniku którego część lub całość naszych długów zostaje umorzona. W procesie tym zostaje także zlikwidowany cały majątek dłużnika lub jego część, w zależności od wielkości majątku. Wszystko co posiada dłużnik, staje się masą upadłościową, którą zarządza syndyk.

Masa upadłościowa ma pokryć roszczenia wierzycieli względem dłużnika. Nie jedna kancelaria prawno finansowa w Warszawie zajmuje się przygotowywaniem klientów do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Proces ten rozpoczyna się od złożenia wniosku, którego koszt wynosi 30 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gadżety poprawiające wygląd smartfona
Gadżety poprawiające wygląd smartfona
Gadżety do telefonu stały się w ostatnich czasach równie ważnym elementem smartfona, jak on sam. Bardzo często sięgamy bowiem po […]
Polecamy