Fryzjer czy stylista fryzur?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Fryzjer czy stylista fryzur?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy fryzjer i stylista fryzur to ten sam specjalista, który jedynie nazywany jest inaczej? Rzeczywiście, dzisiaj coraz częściej słowa te są synonimami, natomiast tak naprawdę widać wyraźną różnicę w profesji fryzjerów oraz stylistów. Poznaj ją już teraz i zdecyduj, do kogo chcesz zapisać się na wizytę. 

Fryzjer i stylista w jednym 

Bardzo często zdarza się, że dobry fryzjer może być również doskonałym stylistą fryzur i odwrotnie, chociaż najczęściej charakter pracy jest przypisany jednej z wymienionych profesji. O ile fryzjer jest specjalistą ze specjalistycznym wykształceniem, z zawodowymi kompetencjami w zakresie sztuki cięcia i pielęgnacji włosów, o tyle stylista zajmuje się raczej “ubieraniem” włosów w konkretną fryzurę. Trzeba przyznać, że w przypadku stylisty wiedza fryzjerska nie jest priorytetem, ponieważ najbardziej liczy się jego kreatywność, podążanie za trendami czy autorska wizja. 

Miejsce pracy fryzjera i stylisty 

Dobrego fryzjera znajdziemy w salonie fryzjerskim, w którym oferuje on kompleksowe usługi, począwszy od cięcia włosów, poprzez ich koloryzację, aż do zabiegów pielęgnacyjnych, które zawsze muszą być dopasowane indywidualnie. 

Stylista Poznań również może pracować w salonie fryzjerskim, ale ten specjalista częściej znajduje zatrudnienie przy modowych sesjach zdjęciowych czy na planach filmowych, wszędzie tam, gdzie fryzura ma być częścią stylizacji artysty. Stylista nie zawsze używa nożyczek, jego atrybutem jest raczej szczotka, wszelkie sprzęty do utrwalania fryzur i akcesoria, które mogą ją dodatkowo dekorować. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przeprowadzka – co zrobić, gdy nasze meble nie mieszczą się do auta?
Przeprowadzka – co zrobić, gdy nasze meble nie mieszczą się do auta?
Przeprowadzka to prawdziwa rewolucja. Zazwyczaj mamy jedynie kilka dni, żeby spakować cały dorobek naszego życia. Nie ma problemu, jeśli są […]
Polecamy