Jak dbać o skórzane obuwie?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak dbać o skórzane obuwie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra naturalna jest uważana za jeden z najlepszych materiałów do produkcji obuwia. Nie tylko prezentuje się niezwykle elegancko i luksusowo, ale także wykazuje doskonałe właściwości technologiczne, jest odporna na uszkodzenia i wyjątkowo trwała. Aby jednak nasze skórzane obuwie przez długi czas było w świetnym stanie, musimy odpowiednio o nie dbać. Przede wszystkim warto regularnie impregnować buty ze skóry przy użyciu odpowiednich preparatów. Zaleca się, by stosować impregnat nawet raz w miesiącu. Dzięki temu skóra będzie bardziej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Oprócz tego należy starannie czyścić obuwie po każdym użyciu. Do tego celu możemy zastosować środek dostosowany do rodzaju skóry oraz flanelową ściereczkę lub szczotkę z miękkim włosiem.

Prawidłowe użytkowanie i przechowywanie butów ze skóry

Nie każdy wie, że nie należy codziennie nosić tej samej pary skórzanego obuwia. Skóra musi mieć bowiem czas, by całkowicie wyschnąć i powrócić do swojej pierwotnej formy. Duże znaczenie ma także sposób przechowywania obuwia. Zaleca się trzymać skórzane buty na specjalnych prawidłach, dzięki którym materiał nie ulegnie odkształceniu, a zagięcia powstałe podczas chodzenia samoistnie się rozprostują. Wysokiej jakości prawidła do butów można znaleźć na przykład tutaj: https://patine.pl/category/akcesoria-prawidla. Warto wybierać prawidła wykonane z drewna cedrowego, które pochłania nieprzyjemne zapachy i wyciąga z butów wilgoć, co dodatkowo wydłuża ich zdatność do użytku i wpływa na komfort noszenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zegarki, praktyczny poradnik dla kupujących
Zegarki, praktyczny poradnik dla kupujących
Zegarek to gadżet, którego głównym zadaniem jest odmierzanie czasu. Obecnie może pełnić również funkcję dodatku do wielu stylizacji. Dlatego właśnie […]
Polecamy