Gdzie i w jakim celu sprawdza się natężenie oświetlenia elektrycznego?

Biznes / rynek / finanse
miejsce-poznania
Gdzie i w jakim celu sprawdza się natężenie oświetlenia elektrycznego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomiary oświetlenia to jeden z etapów dotyczący weryfikacji wnętrz. Są one odniesione do posiadanej dokumentacji projektowej oświetlenia lub danej normy. Nie zapominajmy o tym, że okresowe pomiary są niezbędne zgodnie z przepisami BHP. Sprawdzenie natężenia oświetlenia elektrycznego to zadanie dla specjalistów. Czynności są wykonywane w wielu miejscach. Dlaczego należy z nich korzystać? Gdzie są wymagane? Czym cechuje się fachowa pomoc? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Profesjonalne pomiary oświetlenia

Jeżeli więc potrzebne są nam pomiary oświetlenia Poznań jest miastem, w którym znajdziemy wielu fachowców zajmujących się tą tematyką. Okazuje się, że ocena oświetlenia jest związana z normą PN-EN 12464-1:2004. Polega ona na sprawdzeniu zgodności parametrów oświetlenia danej instalacji z wymogami, jakie określają normy i dokumentacja projektowa. 

Warunki pomiaru

Pomiary tego typu są wykonywane w warunkach eksploatacyjnych po zapadnięciu zmroku. Przed sprawdzeniem konieczne jest załączenie oświetlenia w danym obiekcie i odczekania co najmniej 30 minut. Nieświecące oprawy są rejestrowane w protokole pomiarowym. Te czynności dotyczą wielu firm i stanowisk pracy. Na szczęście fachowe wsparcie pozwala sprawnie przeprowadzić zadanie i wykonać dokładne pomiary oświetlenia w danym miejscu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Białe wino – z jakimi potrawami najlepiej się komponuje?
Białe wino – z jakimi potrawami najlepiej się komponuje?
Rodzaj wina, po które się sięga, często zależy od potraw, do których będzie ono podawane. Wartym przytoczenia jest fakt, że […]
Polecamy