Czy można uzyskać certyfikat w zakresie coachingu?

Biznes / rynek / finanse
miejsce-poznania
Czy można uzyskać certyfikat w zakresie coachingu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystanie z profesjonalnej pomocy dotyczącej rozwoju osobistego zarówno w życiu prywatnym, jak i na polu zawodowym cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiele osób prywatnych decyduje się na rozpoczęcie sesji z wykwalifikowanym coachem, spotkania tego typu często organizowane są też przez pracodawców, zwłaszcza (ale nie tylko!) dla kadry managerskiej. Coachowie, na podstawie rozmowy z klientami, pomagają im odnaleźć drogę do wyznaczonego przez nich celu. Rosnąca popularność sprawiła, że wiele osób zaczęło również rozważać udział w szkoleniach lub kursach, umożliwiających uzyskanie akredytacji coacha. O czym zatem warto pamiętać, decydując się na podążanie tą ścieżką kariery?

Międzynarodowa akredytacja 

Wzmożone zainteresowanie zjawiskiem coachingu sprawiło, że wiele osób zastanawia się, czy nie rozpocząć specjalnego szkolenia, dzięki któremu sami mogliby wspomagać rozwój innych. Warto jednak pamiętać, by wybierać kursy, po których ukończeniu można uzyskać potwierdzający kompetencje certyfikat. Posiadanie dyplomu czy też innego rodzaju dowodu na ukończenie szkoleń jest niezbędne w wielu dziedzinach, nie dziwi więc fakt, że coaching nie jest wyjątkiem. Ze względu na specyfikę zawodu, najlepsze procesy coachingowe powinny opierać się o standardy i Kodeks Etyczny ICF. Warto zatem szukać szkoły oferującej kompleksowe, wysokiej jakości szkolenia zakończone zdobyciem międzynarodowej akredytacji na poziomie ACC, PCC oraz MCC ICF.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czysta woda w basenie – jak o nią dbać
Czysta woda w basenie – jak o nią dbać
Korzystając z basenu, musimy zadbać przede wszystkim o czystą wodę. To podstawa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, higienę oraz komfort kąpieli. […]
Polecamy