W jaki sposób skutecznie pozyskać fundusze unijne?

Biznes / rynek / finanse
miejsce-poznania
W jaki sposób skutecznie pozyskać fundusze unijne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie wniosku

Pozyskiwanie dotacji unijnych to jeden ze sposobów na finansowanie rozwoju firmy. Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest zorientowanie się, jakie projekty mogą liczyć na dofinansowanie. Najczęściej przy wsparciu środków unijnych realizowane są inwestycje o charakterze innowacyjnym oraz proekologicznym. Każdy przedsiębiorca starający się o dotacje musi mieć świadomość, że pozyskiwanie pieniędzy z funduszy europejskich nie jest zadaniem łatwym i wymaga dokładności oraz cierpliwości. Po pojawieniu się konkursu niezbędne jest pobranie i szczegółowe wypełnienie formularza. Złożone wnioski oceniane są pod względem formalnym i merytorycznym, dlatego powinny być wypełnione staranie i bezbłędnie. Aby zwiększyć szanse na akceptację wniosku, warto poszukać pomocy u specjalistów. Obecnie na rynku działa wiele firm oferujących pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Realizacja projektu

Jeżeli jakiegoś przedsiębiorcę interesują dotacje unijne Poznań jest miejscowością, w której funkcjonują firmy zajmujące się pomocą w uzyskiwaniu dofinansowania. Należy pamiętać, że akceptacja wniosku to dopiero połowa sukcesu. Aby projekt mógł zostać całkowicie rozliczony i zamknięty, konieczne jest zrealizowanie przedsięwzięcia, na który została przyznana dotacja i szczegółowe udokumentowanie poniesionych wydatków. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nieprawidłowości stwierdzone na etapie realizacji projektu mogą skutkować nawet koniecznością oddania otrzymanych środków finansowych. Warto pamiętać, że w przypadku niektórych dotacji obowiązuje tzw. okres trwałości, który zwykle wynosi od 3 do 5 lat. Oznacza to, że efekty przeprowadzonych inwestycji powinny być widoczne przez określony w umowie czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jadalnia – jakie wyposażenie będzie w niej niezbędne?
Jadalnia – jakie wyposażenie będzie w niej niezbędne?
Jeśli planujesz urządzić jadalnię, musisz upewnić się, że pomieszczenie to jest dobrze wyposażone. Poniżej przedstawiamy podstawowe rzeczy, które są potrzebne: […]
Polecamy