Jak bezstresowo uczyć nasze dzieci?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak bezstresowo uczyć nasze dzieci?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolna edukacja najmłodszych wiąże się często z dużym poziomem stresu. Oczekiwania, które dzieci wynoszą z własnych domów, łączą się tam z dość stronniczym systemem ocen, nagród, a nawet kar. To wszystko niekorzystnie wpływa na dziecięcą motywację. Tymczasem nowoczesne metody nauczania pozwalają rozwijać wszelkie zdolności, umiejętności i zainteresowania w sposób, który dla samych dzieci jest przyjemny. Jak więc uczyć dzieci, a jednocześnie ich nie stresować?

Czy możliwa jest nauka bez stresu?

Na poniższej stronie karty.edu.pl znaleźć można ciekawe pomoce naukowe stworzone przez specjalistów w zakresie edukacji najmłodszych. To proste, a zarazem niezwykle skuteczne w nauce karty do gry, które w swoim założeniu uczyć mają przez zabawę. A jak powszechnie wiadomo, to właśnie zabawa jest tym, co najlepiej do nauki potrafi zmotywować wszystkie dzieci. Dzięki niej przyswajają nową wiedzę i umiejętności niezwykle szybko i niemal mimochodem. Nie są przy tym potrzebne żadne zachęty, nagrody, a tym bardziej kary. Zabawa to naturalna czynność dla wszystkich dzieci, która sama w sobie jednocześnie uczy i motywuje do nauki.

Dzięki edukacyjnym grom i zabawom nauczyć można dzieci naprawdę wszystkiego. Rozwijają one konieczną w edukacji szkolnej wiedzę. Uczą tabliczki mnożenia i bardziej skomplikowanych obliczeń. Pomagają zapamiętywać daty na zajęcia z historii i zasady ortograficzne, które rządzą językiem polskim. Przydają się też oczywiście podczas nauki języków obcych i zapamiętywania nowych słówek. Jednak to nie wszystkie ich zalety. Najróżniejsze gry pozwalają kształtować także kompetencje społeczne, inteligencję emocjonalną i inne zdolności konieczne nam wszystkim w dorosłym życiu. W bezstresowy sposób uczą też radzenia sobie z samym stresem. Pozwalają trenować umiejętności współdziałania w grupie, wspólnego rozwiązywania problemów i innowacyjnego spojrzenia na te problemy. Uczą także poszanowania dla innych osób, ich odmiennego zdania oraz potrzeb. Pozwalają przyjąć porażkę i liczyć się z możliwością przegranej. A wszystko to w warunkach prostej zabawy, z której skorzystać mogą wszyscy domownicy, a także szkolni nauczyciele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie formalności trzeba załatwić przed pogrzebem bliskiej osoby?
Śmierć bliskiej osoby to dla każdego wielkie przeżycie. W takiej chwili potrzebujemy spokoju, by móc poukładać dalsze życie. Jednak najpierw […]
Polecamy