Jak dbać o piankę neoprenową?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Jak dbać o piankę neoprenową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce coraz bardziej popularne są rozmaite sporty wodne, w tym zwłaszcza surfing, wakeboarding, windsurfing i kitesurfing. Osoby je uprawiające korzystają zazwyczaj ze specjalnego stroju wykonanego z syntetycznego kauczuku, który posiada znakomite właściwości izolacyjne. Mowa tutaj o elastycznej piance neoprenowej, pozwalającej utrzymać pożądaną temperaturę ciała oraz znacznie zwiększającej wyporność w wodzie. Należy o nią zawsze w odpowiedni sposób dbać, tak aby służyła jak najdłużej.

Czyszczenie to jedna z wymaganych czynności

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym w przypadku pianki neoprenowej jest jej dokładne wypłukanie po każdorazowym kontakcie z wodą. To niezwykle istotne, gdyż pozostawienie na powierzchni materiału słonej wody i glonów skutkuje stopniową utratą wytrzymałości stroju i pogorszeniem jakości szwów czy zamków. Oczywiście po obmyciu pianka powinna zostać rozwieszona na sznurze w celu całkowitego wyschnięcia (najlepiej w zacienionym miejscu, bo pod wpływem promieni słońca blakną kolory).

Oprócz tego nie obejdzie się bez sporadycznego usuwania wszelkich zabrudzeń, które dosyć nieprzyjemnie pachną. Dobrym rozwiązaniem jest używanie do tego dedykowanego płynu o działaniu czyszczącym i jednocześnie konserwującym. Duże znaczenie ma również prawidłowe przechowywanie pianki neoprenowej. Niedopuszczalne jest przede wszystkim jej składanie w kostkę, ponieważ powoduje pojawianie się załamań na powierzchni, a tym samym pękanie i kruszenie. Strój musi wisieć na wieszaku z szerokimi ramionami – koniecznie w pokrowcu. W ten sposób jest chroniony przed różnymi deformacjami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komu przyda się monitoring GPS?
Komu przyda się monitoring GPS?
Nowoczesne technologie znacznie ułatwiają życie. Dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale też firm. istnieją urządzenia, które zapobiegają kradzieżom aut, […]
Polecamy