Idealne rowery na górskie wypady – czym powinny się charakteryzować?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Idealne rowery na górskie wypady – czym powinny się charakteryzować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy miłośnik jednośladów uwielbia jeździć w wolnym czasie po pięknych okolicach. Są też tacy, którzy wykorzystują urlop lub wakacje, by udać się w leśną dzicz lub górskie okolice, w celu przemierzania rowerem mniej lub bardziej niebezpiecznych szlaków. Jaki rodzaj pojazdu rowerowego wybrać do tego typu eskapad?

Rower na szczególnie trudne trasy

Do jazdy po górach lub leśnych ostępach świetnie nadają się rowery MTB. Kiedy bierzemy pod uwagę właśnie te jednoślady, to warto wiedzieć, że nasza przygoda z rowerami Kands może potrwać bardzo długo. Dlaczego? Ponieważ odznaczają się one szczególnymi walorami i są bardzo wygodne w eksploatacji. Czym powinien się charakteryzować dobry rower tego typu? Szczególną ich zaletą jest rama. Odpowiednie odchylenie sprawia, że w trakcie jazdy w pozycji trochę odchylonej obciążony jest przód roweru. Trzeba przyznać, że jest to szczególnie ważne podczas podjazdów. Opony są znacznie grubsze i szersze, a bieżnik posiada bardziej wypukłą strukturę. Dzięki temu cały pojazd ma większą przyczepność i lepiej się go prowadzi. Warto przy tej okazji wspomnieć o amortyzacji. Osobliwa konstrukcja sprawia, że rower posiada lepsze wytłumianie drgań. Natomiast przerzutki występują w większej ilości niż ma to miejsce w pojazdach szosowych. Jest to duże ułatwienie jeśli chodzi o jazdę po wybojach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Powody dla których warto wybrać ogrzewanie podłogowe
Powody dla których warto wybrać ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie w domu lub w mieszkaniu powinno być wydajne, zapewniać komfort termiczny i równomiernie rozprowadzać ciepło po pomieszczeniu. Takie warunki […]
Polecamy