Jak należy umieścić urządzenia i uporządkować okablowanie w szafie rack?

Technologie
miejsce-poznania
Jak należy umieścić urządzenia i uporządkować okablowanie w szafie rack?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Serwerownia to niezwykle ważne pomieszczenie, w którym znajdują się nie tylko komputery i związane z przechowywaniem danych urządzenia, ale także narzędzia i meble do organizacji porządku. Zwykle ser­wery, jak i urzą­dze­nia elek­tro­niczne wspierające ich pracę mon­towane są w tzw. szafach kolokacyjnych RACK, które można podzielić na wiele różnych modeli, w tym również takie jak szafa rack 42U. Przechowywanie kabli wymaga odpowiedniego uporządkowania i właściwego podziału fizycznego ele­men­tów sieci. Kluczem do sukcesu mogą się okazać uniwersalne zasady, które pozwalają wygodnie przechowywać najważniejsze elementy układu i zadbać o porządek w tym miejscu.

Zgodnie z planem

W związku z tym podstawową zasadą jest to, aby przeprowadzić instalację w taki sposób, aby ułatwić dostęp do wszystkich urządzeń. Najcięższe z nich powinny znajdować się na dolnych półkach szafki, natomiast te o zbieżnej głębokości powinny znaleźć się blisko siebie. Jednocześnie warto wybierać przewody, które są jak najkrótsze, aby oszczędzić dostępne miejsce. Okablowanie powinno być dokładnie zwinięte i najlepiej oddzielone pomiędzy kolejnymi urządzeniami, aby nie tworzyć plątaniny trudnej do odróżnienia kabli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego jeansy mają małą kieszonkę z przodu?
Dlaczego jeansy mają małą kieszonkę z przodu?
Klasyczne jeansy mają zazwyczaj małą kieszonkę, która jest umieszczona w jednej z kieszeni. Wiele osób nie zwraca na nią większej […]
Polecamy