Jak dbać o podłogi?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak dbać o podłogi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór, odnawianie czy wykończenie podłóg to inwestycja na lata. Liczy się nie tylko ich estetyka, ale i wybrany materiał i jakość. Podłogi przemysłowe cechują się szczególnie wysoką odpornością. Doskonale radzą sobie z obciążeniami różnej wagi. Każdy aspekt: chemiczny, termiczny czy mechaniczny zostaje uwzględniony tak, aby podłogi spełniały swoją funkcję w dopasowaniu do projektu i specyfiki konkretnej produkcji. Jak o nie dbać?

Konserwacja

Jest ona konieczna, a jej częstotliwość zależy od konkretnego miejsca. W sytuacji, w której podłogi przemysłowe narażone są na wysokie natężenie ruchu, zaleca się konserwację co trzy lata. W przypadku mniej użytkowanych miejsc – co pięć lat. To ważne, aby utrzymanie powierzchni w jak najlepszym stanie powierzyć specjalistom. Intuicyjnie działania na własną rękę i używanie niewskazanych środków może przyczynić się do zniszczeń, spowodować rysy.

Pielęgnacja deski tarasowej

Szczególnej pielęgnacji wymaga też deska tarasowa. Czynniki atmosferyczne oddziałują na nią przez cały rok, dlatego nawet zimą trzeba zadbać o pielęgnację. Wiosną, latem lub jesienią trzeba postawić na olejowanie, a zimą kontrolować ilość pokrywającego deski śniegu – zaleganie, zwłaszcza zmrożonych warstw, może je uszkodzić. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, kiedy decydujemy się na silne skrobanie.

Wśród dostępnych materiałów znajdują się jednak deski tarasowe, które nie wymagają nadmiernej uwagi, są odporne zarówno na działania mechaniczne, jak i naturalne szkody wywołane przez pleśń czy obecność grzybów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pozyskać pieniądze na prowadzenie spółki z. o. o.?
Jak pozyskać pieniądze na prowadzenie spółki z. o. o.?
Kredyt hipoteczny jest jedną z wielu form finansowania działalności sp. z o.o. W przypadku zaciągnięcia tego rodzaju pożyczki, bank zabezpiecza […]
Polecamy