Jakie wyposażenie posiadają jachty?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Jakie wyposażenie posiadają jachty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tak jachty śródlądowe, jak i pełnomorskie traktowane są przez prawo polskie podobnie, jak jednostki żeglugowe o charakterze komercyjnym. To, co powinno znaleźć się na jachcie jest więc w dużej mierze regulowane odgórnie – dotyczy to zwłaszcza elementów technicznych i ekwipunku związanego z bezpieczeństwem żeglugi. Istnieją jednak także takie elementy osprzętowania, które każdy żeglarz dobiera swobodnie, według własnych gustów i potrzeb.

Podstawowy osprzęt żeglarski

Podstawowe wyposażenie jachtów to przede wszystkim sprzęt ratunkowy. Każda jednostka pływająca zaopatrzona musi być w kamizelki, pasy i koła ratunkowe, a także gaśnice i apteczki. Elementami koniecznymi są również bosaki i odbijacze (w ilości zależnej od wielkości jednostki). Jachty morskie muszą posiadać także kosztowny sprzęt specjalistyczny, w tym radary i tratwy ratunkowe.

Elementy uzupełniające

Życie żeglarza ułatwiają różne drobne akcesoria i gadżety oraz przedmioty użytku codziennego. Są one bardzo zróżnicowane, wśród tych bezpośrednio związanych z żeglowaniem wymienić możemy np. zatrzaski, kandahary, bulaje, karabińczyki, kabestany, pływaki, pantografy i odbojnice. Nie można obyć się także bez okablowania, instalacji kuchennych i łazienkowych oraz ruchomych jednostek konstrukcyjnych (np. drzwiczek, budy i zadaszenia). Szczególnie istotne i zróżnicowane są jednak liny. Współcześnie stosujemy głównie stalowe liny nierdzewne – o bogactwie ich funkcji przekonać się można na https://www.szopeneria.pl/pl/c/Liny-stalowe-nierdzewne/143, gdzie podane są zastosowania poszczególnych typów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Logistyka – Co to dokładnie znaczy w kontekście biznesu?
Logistyka – Co to dokładnie znaczy w kontekście biznesu?
Logistyka jest dziedziną, która zajmuje się badaniem przepływu towarów, usług i związanych z nimi informacji pomiędzy źródłem a klientem. Branża […]
Polecamy