Jak obcokrajowiec może uzyskać polskie obywatelstwo?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak obcokrajowiec może uzyskać polskie obywatelstwo?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obywatelstwo polskie można nabyć na kilka sposobów. Otrzymuje je z urzędu każde dziecko, którego co najmniej jedno z rodziców jest Polakiem – tzw. zasada krwi. Podobnie narodziny dziecka na terytorium kraju automatycznie przyznają mu obywatelstwo, nawet jeśli rodzice byliby nielegalnymi emigrantami. Osoby posiadające status obywatela innego kraju lub bezpaństwowe, mogą otrzymać je poprzez nadanie przez prezydenta na specjalny wniosek. Pozytywne rozpatrzenie go wymaga jednak spełnienia kilku warunków.

Kto może się ubiegać o obywatelstwo?

Wniosek o nadanie obywatelstwa może złożyć każdy obcokrajowiec zamieszkujący legalnie na terenie Polski, który poprzez długoletni pobyt zintegrował się z polskim społeczeństwem lub ma ku temu inne istotne przyczyny. Oprócz tego osoba taka musi respektować obowiązujące prawo i mieć zapewnione stałe miejsce pobytu oraz źródło dochodu. Musi ona znać też język polski. 

Jak nauczyć się polskiego?

To właśnie język często bywa barierą nie do przeskoczenia, nie bez powodu jest on umieszczany bardzo wysoko w rankingach najtrudniejszych języków świata. Zarówno w mowie, jak i w piśmie może on być dla osoby spoza krajów słowiańskich twardym orzechem do zgryzienia. Samodzielna nauka, oprócz oczywistych trudności, może być zwyczajnie nieefektywna. Z pomocą przychodzą rozwiązania takie jak kurs języka polskiego online. Za niewielką opłatą możemy uczyć się bardzo intensywnie języka z każdego miejsca na ziemi. Wsparcie rodzimych lektorów wraz z nowoczesną formą edukacji przekłada się na bardzo szybkie efekty. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Excel – jakie ma zalety?
Excel – jakie ma zalety?
Excel to świetne narzędzie do zarządzania finansami. Może być używany do zarządzania budżetem, śledzenia oszczędności i inwestycji, a nawet pomóc […]
Polecamy