Nowa mutacja koronawirusa – najważniejsze informacje

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Nowa mutacja koronawirusa – najważniejsze informacje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rok 2020 większości z nas kojarzyć się będzie z okresem pandemii i wirusem z Wuhan, który zawładnął praktycznie całym światem. Przed samym końcem roku pojawiły się jednak nowe informacje, które wskazują na to, że walka z koronawirusem nadal trwa… W ostatnich dniach w Zjednoczonym Królestwie wykryto nowy szczep SARS-CoV-2. Jakie są nowe informacje o koronawirusie? Co o nim wiemy i jak wyglądają prace nad badaniami najnowszej odmiany koronawirusa?

Pierwsze kroki wirusa, czyli Wielka Brytania

Oficjalne informacje o nowym szczepie znanego nam wirusa COVID-19 pojawiły się zaledwie kilka dni temu. Pierwsze przypadki potwierdziła Wielka Brytania, jednak, jak się okazuje – nowa odmiana COVID-19 najprawdopodobniej jest obecna od 20 września 2020 roku. Aktualnie na liście przypadków pojawiło się aż 1108 zakażonych nowym szczepem koronawirusa – wśród nich znalazły się obywatele Anglii, Walii, Danii czy Włoch.

Co wiemy o nowym szczepie wirusa?

Ze względu na to, że nowa formacja koronawirusa pojawiła się dopiero niedawno – wciąż trwają badania nad ustaleniem najistotniejszych informacji o postaci szczepu. Na chwilę obecną wiadomo, że najprawdopodobniej nowy szczep wirusa jest bardziej zakaźny – rozprzestrzenia się nawet o 70% szybciej, niż znany nam SARS-CoV-2. Ponadto, nowa formacja koronawirusa zdaniem wirusologów posiada 22 mutacje – to o wiele więcej niż wirus z Wuhan. Nie udało się natomiast ustalić, który wirus jest bardziej destrukcyjny w swoich objawach, wciąż trwają prace nad ich ustaleniem.

Aktualna sytuacja w Wielkiej Brytanii bardzo szybko stała się sygnałem alarmowym dla innych państw europejskich. Większość krajów automatycznie reaguje na najnowszy szczep koronawirusa, zamykając wszelkiego rodzaju granice ze Zjednoczonym Królestwem. W Polsce obowiązuje zakaz lotów z i do Wielkiej Brytanii do odwołania. Wśród innych państw zamykających się na Królestwo Elżbiety II jest m.in. Irlandia, która izoluje się od sąsiadów także na drogach morskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich sytuacjach korzysta się z ksiąg wieczystych?
W jakich sytuacjach korzysta się z ksiąg wieczystych?
Księga wieczysta jest rejestrem publicznym dzięki, któremu można ustalić stan prawny nieruchomości. Zawarte w niej informacje należy zweryfikować przed podpisaniem […]
Polecamy