Jak przetransportować bezpiecznie psa?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak przetransportować bezpiecznie psa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bywają takie sytuacje, w których przetransportowanie naszego czworonożnego przyjaciela jest konieczne. Mowa tu o wizytach u weterynarza czy chociażby wspólnego wyjazdu na wakacje. Aby podróż przebiegła sprawnie i bezpiecznie, warto zadbać o niezbędne akcesoria. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby podróż była jak najbardziej komfortowa dla naszego psiaka.

Bezpieczna i wygodna podróż z psiakiem

Są takie czworonogi, które na widok otwartego samochodu nie mogą się doczekać, by jak najszybciej się w nim znaleźć. Są też takie, u których podróż autem wzbudza lęk i niepewność. Różnice te wynikają w dużej mierze z zachowania właścicieli. Koniecznie jest bowiem stopniowe przyzwyczajanie psiaka do jazdy samochodem, najlepiej od jak najmłodszego wieku. Należy również zadbać o odpowiednią temperaturę w aucie, unikać muzyki i nerwowej atmosfery – to właśnie te czynniki sprawiają, że auto może źle się kojarzyć.

Aby zapewnić swojemu pupilowi jak największe bezpieczeństwo podczas podróży, warto zainwestować w klatki transportowe. Jej wymiar powinien być dostosowany do wielkości pupila – nie może być ona zbyt luźna ani za ciasna. Ważny jest także sposób umieszczenia jej w samochodzie, w taki sposób, by nie przemieściła się w trakcie ewentualnej kolizji. Jeżeli jesteś właścicielem pieska niewielkiej rasy, a wyjazdy odbywają się jedynie na krótkich dystansach, dobrym wyborem będzie nosidło dostępne na stronie https://liletink.pl/. Przydatna będzie także mata na siedzenia, która pomoże chronić tapicerkę w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najwygodniejsze formy transportu do Holandii
Najwygodniejsze formy transportu do Holandii
Holandia to piękny kraj, a najlepszym sposobem na zobaczenie jego wielu atrakcji jest rower. Holendrzy mają rozbudowaną sieć pociągów, autobusów, […]
Polecamy