Co jest potrzebne do zorganizowania pogrzebu?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Co jest potrzebne do zorganizowania pogrzebu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizacja pogrzebu nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla rodziny pogrążonej w żalu po stracie bliskiej osoby. Nie każdy w takim momencie ma głowę do formalności i załatwień. Mimo wszystko warto sprawdzić, co będzie potrzebne do zorganizowania pogrzebu, by uporać się z tym bez zbędnej zwłoki.

Dokumenty niezbędne do zorganizowania pochówku

Zorganizowanie pogrzebu warto rozpocząć po otrzymaniu karty zgonu, która zwykle jest wypisywana przez lekarza rodzinnego lub tego, który opiekował się pacjentem w szpitalu. Dopiero po otrzymaniu karty zgonu, w odpowiednim Urzędzie Stanu Cywilnego można otrzymać akt zgonu. Po śmierci bliskiej osoby warto zgłosić się do zakładu pogrzebowego w celu ustalenia daty i ceremonii pochówku oraz innych formalności związanych z organizacją pogrzebu.

Może się bowiem zdarzyć, że konieczne będzie sprowadzenie konkretnej trumny czy urny, a takich spraw nie da się załatwić z dnia na dzień. Aby podpisać umowę z zakładem pogrzebowym, wystarczy karta zgonu i dowód osobisty zmarłego – akt zgonu można donieść później, chociaż nie zawsze jest to konieczne.

Pozostawienie formalności firmie pogrzebowej

Coraz częściej wybieraną opcją jest pozostawienie formalności do załatwiania firmie pogrzebowej. Warto znaleźć dobre usługi pogrzebowe w Poznaniu, które zajmą się organizacją całej ceremonii i znacznie odciążą bliskich zmarłego. Pracownicy firmy pogrzebowej mogą nawet pomóc w załatwieniu aktu zgonu, należy tylko osobiście go odebrać. Mogą za klienta załatwić także formalności związane z zasiłkiem pogrzebowym, który zostanie zaliczony na poczet kosztów pogrzebu. Jest to naprawdę spore ułatwienie dla tych, którzy w chwili śmierci bliskiej osoby wcale nie myślą o formalnościach do załatwienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dobra kondycja przez cały rok – jak ją utrzymać?
Dobra kondycja przez cały rok – jak ją utrzymać?
Podstawą dobrego samopoczucia jest przede wszystkim zdrowa dieta oraz regularna aktywność ruchowa. Te dwa elementy odgrywają kluczową rolę, jeśli zależy […]
Polecamy