Jak zorganizować profesjonalny transport samochodowy?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Jak zorganizować profesjonalny transport samochodowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewóz towarów w ciężarówkach jest bardzo popularną formą transportu. Samochody, w przeciwieństwie na przykład do kolei, mogą dojechać praktycznie w każde miejsce. Wystarczy tylko utwardzona droga, choćby żwirowa. Aby jednak tego typu przewóz był profesjonalny, towar musi być odpowiednio zabezpieczony, aby nie mogło dojść do jego kradzieży lub podmiany w drodze. Poniżej sprawdzamy, w jaki sposób te zabezpieczenia są realizowane.

Plombowanie skrzyni załadunkowej

Najważniejszym zabezpieczeniem jest zamknięcie przestrzeni, gdzie przewożone są towary. Wykorzystywany jest do tego nie tylko mocny zamek, ale także tak zwana linka celna. Oplata ona całą naczepę lub przyczepę ciężarówki, uniemożliwiając jej otwarcie zarówno od tylnej strony, jak również od boków. Linka zakończona jest z tyłu, a oba jej końce złączone plombami plastikowymi, które zakładane są w miejscu załadunku. Dzięki temu, jeśli będą one nienaruszone w miejscu docelowym, można mieć pewność, że nikt nie uzyskał dostępu do środka przestrzeni załadunkowej.

Zabezpieczenia towaru na paletach

Aby mieć całkowitą pewność, że nikt nie dostał się do środka samochodu i nie manipulował przy ładunku, plombuje się również same przedmioty ułożone na paletach. Najczęściej kartony są szczelnie zalepione, a następnie umieszczana jest na nich plomba gwarancyjna z naklejką. Nalepka posiada zabezpieczenia, które uniemożliwiają jej skopiowanie, a jednocześnie każda próba zerwania spowoduje, że uszkodzone zostanie samo opakowanie. W ten sposób odbiorca może być pewien, że towar nie został naruszony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Karma weterynaryjna – czym jest i jakie typy można jej wyróżnić
Karma weterynaryjna – czym jest i jakie typy można jej wyróżnić
Karmy weterynaryjne przeznaczone są dla zwierząt cierpiących na różnego rodzaju problemy zdrowotne. Mają one na celu wspomóc proces leczenia oraz […]
Polecamy