Cechy stylu vintage w wystroju wnętrz

Charakterystycznymi elementami stylu vintage są wyraziste, mocne kolory oraz duża pomysłowość w aranżacji wnętrz. Styl ten od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, głównie ze względu na to, że pozwala on dać dugą młodość meblom i sprzętom. Jest on idealny dla osób, które lubią niebanalne i niepowtarzalne dekoracje wnętrz znalezione na strychu lub targu staroci. Urządzając wnętrza vintage warto polubić regularne odwiedzanie antykwariatów, w których można znaleźć wiele perełek.

Dlaczego styl vintage jest popularny?

Przedmioty, które idealnie wpasują się w styl vintage nie muszą być drogimi antykami. Starodawne meble z duszą, które posiadają niezwykłą historię będą doskonałym elementem wystroju. W stylu vintage można urządzić właściwie każde pomieszczenie w domu. W kuchni doskonałymi dodatkami będą niektóre sprzęty AGD, takie jak tostery czy czajniki utrzymane w starodawnej stylistyce, które charakteryzują się krągłościami rodem z lat 50.

W szafkach nie może zabraknąć porcelanowych kubków i filiżanek. W salonie niezbędne są stoliki kawowe vintage oraz krzesła i kanapy, które można odświeżyć poprzez ich przemalowanie lub zmianę obicia. Dobrym pomysłem jest ozdobienie jednej ze ścian wyrazistą tapetą nawiązującą swoim stylem do poprzednich dekad, na której będą znajdować się np. kolorowe kwiaty. Warto pamiętać, że styl vintage to przede wszystkim umiejętne połączenie ze sobą rzeczy starych z elementami nowoczesności. Takie aranżacje sprawią, że wnętrze będzie stylowe, ale jednocześnie eleganckie i przytulne.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 5 =