Jakich filtrów możemy użyć w celu poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jakich filtrów możemy użyć w celu poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powietrze obecne w domu może być czasami nawet bardziej szkodliwe, niż to znajdujące się na zewnątrz. Przez szyby wentylacyjne docierają zanieczyszczenia takie jak smog i alergeny roślin. W pomieszczeniach z kolei używa się detergentów, pali papierosy czy trzyma się zwierzęta. Nagromadzenie pyłów i patogenów ma z pewnością negatywny wpływ na zdrowie domowników. Można jednak ten wpływ zmniejszyć montując w odpowiednich miejscach filtry oczyszczające powietrze z cząstek organicznych i nieorganicznych.

Jakość filtra, czyli odpowiednia klasa

Szyby wentylacyjne oraz system klimatyzacyjny odpowiadają za dostarczanie największej ilości powietrza do wewnętrznego obiegu domu. Ważne jest więc, by otwory te były jak najlepiej zabezpieczone przed dostawaniem się niepożądanych cząsteczek. Często stosowane są w tym przypadku filtry wykonane z włókniny, z materiału syntetycznego. Mogą one przybrać formę kasetową, jak i kieszeniową. Jednak najważniejsze kryterium dotyczy ich przepuszczalności, czyli klasy. Dzielą się więc na wstępne, czyli takie, których rolą jest dokonanie początkowego oczyszczenia oraz dokładne, odpowiadające za zasadniczą filtrację powietrza. W wielu przypadkach to początkowe oczyszczenie może być traktowane jako zasadnicze, a filtr g3 lub g4, jak brzmi specjalistyczna nazwa tego sprzętu, może z powodzeniem obsłużyć dane pomieszczenie. W każdym przypadku należy oczywiście dbać o regularne czyszczenie filtrów, a po upływie odpowiedniego czasu nie możemy zapominać o wymianie modelu na nowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wszechstronne zastosowanie mają naklejki?
Jak wszechstronne zastosowanie mają naklejki?
Naklejki towarzyszą nam już od najmłodszych lat Wydaje się, że każdy w swoim życiu widział choćby jedną naklejkę. Już we […]
Polecamy