Jakie dokumenty będą nam potrzebne przy oddawaniu uszkodzonego auta do skupu?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Jakie dokumenty będą nam potrzebne przy oddawaniu uszkodzonego auta do skupu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby chcące szybko pozbyć się uszkodzonego wskutek wypadku samochodu osobowego powinny poważnie zastanowić się nad sprzedaniem go do skupu aut. Tego typu firmy oferują bowiem darmową wycenę pojazdu, a na dodatek płacą w gotówce (ewentualnie na życzenie przelewają pieniądze na konto). Poza tym, wymagają od nas spełnienia minimum formalności, w związku z czym jest to rozwiązanie niezwykle wygodne. Na szczególną uwagę zasługuje skup aut w Myśliborzu, ponieważ słynie on z ekspresowych transakcji i jest otwarty całą dobę (7 dni w tygodniu).

Oszczędność czasu to ogromny atut

Sprzedając auto w skupie mamy gwarancję maksymalnie uproszczonej, a jednocześnie w pełni bezpiecznej transakcji. Podpisujemy bowiem standardową umowę kupna sprzedaży, która skutecznie zabezpiecza nas w razie jakichkolwiek problemów. Jeśli nie jesteśmy jedynymi właścicielami uszkodzonego samochodu, to pamiętajmy o konieczności posiadania stosownego pisemnego pełnomocnictwa uprawniającego nas do jego sprzedaży (wzór jest dostępny w Internecie). Powinno być ono dodatkowo poświadczone notarialnie w sytuacji, gdy współwłaścicielami są osoby obce.

Oprócz tego musimy przynieść ze sobą dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, polisę OC, a także wszelkie komplety kluczyków i pilotów. Bardzo mile widziane jest również dostarczenie papierów od dealera (takich, jak choćby instrukcja obsługi, broszura reklamowa czy książka serwisowa) oraz kopii faktur za najważniejsze naprawy dokonane w przeszłości i okresowe przeglądy techniczne. Jak zatem widzimy, niezbędne są jedynie najbardziej potrzebne dokumenty i akcesoria, które przydadzą się nowemu właścicielowi.

Osoby zainteresowane uczciwym i rzetelnym skupem aut powinny zapoznać się z ofertą tej konkretnej firmy ze Szczecina: https://cargryf.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy biała czekolada, to w ogóle czekolada?
Czy biała czekolada, to w ogóle czekolada?
Pytanie, czy biała czekolada to naprawdę czekolada, jest dyskutowane od wielu lat. Odpowiedź, jak się okazuje, zależy od tego, kogo […]
Polecamy