Jakie formalności trzeba załatwić przed pogrzebem bliskiej osoby?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć bliskiej osoby to dla każdego wielkie przeżycie. W takiej chwili potrzebujemy spokoju, by móc poukładać dalsze życie. Jednak najpierw trzeba dokonać pochówku zmarłego.

Jak zorganizować pogrzeb?

Gdy ktoś umiera, należy powiadomić lekarza, który wystawi kartę zgonu, a także Urząd Stanu Cywilnego w celu uzyskania aktu zgonu. Z tym drugim dokumentem należy udać się do innych instytucji, w których trzeba zgłosić śmierć (takich jak bank, zakład ubezpieczeniowy itp.). Trzeba go też okazać w zakładzie pogrzebowym, któremu zlecamy pochówek.

Większość zakładów, w tym zakład pogrzebowy w Warszawie, oferuje nie tylko trumnę i kondukt żałobny, ale także bierze na siebie organizację innych elementów. O pogrzebie należy poinformować księdza lub innego kapłana i zarządcę cmentarza. Trzeba zamówić kwiaty i muzykę oraz ewentualne inne elementy ceremonii. Gdy już będziemy pewni, że wszystko zostanie załatwione przez pracowników domu pogrzebowego, możemy skupić się na godnym pożegnaniu zmarłego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Żywność – w jaki sposób ją przechowywać?
Żywność – w jaki sposób ją przechowywać?
Produkty żywnościowe, które goszczą na naszym stole dłużej zachowają świeżość jeśli będą odpowiednio przechowywane. Niestety, spora liczba osób nie wie, […]
Polecamy