Jakie usługi oferują biura nieruchomości?

Biuro nieruchomości to nie tylko samo pośrednictwo w sprzedaży bądź kupnie lokum. Przedstawiciel takiej placówki powinien pomóc również rozwiązać problemy tylko pośrednio powiązane z zakupem. Dobre biura nieruchomości oferują kompleksową pomoc w zakresie finansowym i prawnym.

Pomoc w zdobyciu pieniędzy na zakup nieruchomości

Wielu przedstawicieli firm pośredniczących w handlu nieruchomościami niosą pomoc w uzyskaniu finansowania. Ich wieloletnia znajomość branży jest pewnym gwarantem w znalezieniu uczciwego pożyczkodawcy. Specjaliści w dziedzinie sprzedaży nieruchomości pomagają przejść sprawnie przez cały proces kredytowania, wynegocjować korzystne warunki w banku oraz ominąć pułapki prawne, o których przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia.

Dziedziczenie, darowizna, kupno, wynajem

Prawdą jest, że zarówno gdy zamierzamy kupić, wynająć, bądź odziedziczyliśmy daną nieruchomość, nabywanie własności wiąże się z pewnymi rozporządzeniami. Pośrednik z biura ma za zadanie pomóc w przygotowaniu wszelkich umów oraz w załatwianiu formalności w taki sposób, aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Wycena

Doświadczony pośrednik nieruchomości sam potrafi w przybliżeniu oszacować wartość danej nieruchomości. Na dodatek zazwyczaj współpracuje od lat z fachowcami w tej dziedzinie. Warto jest i tutaj skorzystać z pomocy.

Przeróbka lub remont

Wiele firm pośredniczących w handlu nieruchomościami współpracuje od lat z firmami budowlanymi oraz projektantami wnętrz oraz prowadzą nadzór nad remontem nieruchomości. Jeśli więc nie znamy sprawdzonych fachowców, taki pośrednik podpowie, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy nieruchomość wymaga remontu lub usług projektantów.

 

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − 7 =