Sprzęt przydatny do ochrony mienia

Ochrona mienia w dużych firmach może być wykonywana przynajmniej na kilka sposobów. Spróbujemy opisać te, które są najczęściej wykorzystywane i przynoszą najlepsze efekty. Sprawdzimy, jak chronić mienie ruchome, czyli na przykład flotę pojazdów. Przyjrzymy się także sposobom ochrony nieruchomości, znajdujących się na terenie przedsiębiorstwa.

Zabezpieczenie floty pojazdów

Samochody wydawane pracownikom do użytkowania powinny być monitorowane przede wszystkim poprzez śledzenie ich pozycji. Można to zrealizować na kilka sposobów, kiedyś wyjątkowo popularne było wykorzystanie lokalizacji na poziomie sieci GSM, dzięki sygnałom z różnych punktów BTS. To działało jednak tylko na terenie dużych miast, w innych miejscach błąd pomiaru mógł wynosić nawet kilkaset metrów. To udało się jednak polepszyć dzięki lokalizatorze GPS, który pobiera sygnał bezpośrednio z satelitów. Dzięki temu możliwe jest ustalenie pozycji auta nawet do kilku metrów, co pozwala na dokładne śledzenie trasy, którą pojazd się porusza.

Monitoring placów i budynków

Duży teren, na którym działa firma, może być monitorowany z wykorzystaniem kilku metod. Najczęściej spotykane są kamery, które pracują w zwartym systemie, pozwalając na rzeczywisty podgląd i nagrywanie obrazu w jednym miejscu. Oprócz tego coraz większą popularność zyskują fotopułapki, podobne do tych używanych w leśnictwie. Ich zadaniem jest lepsza identyfikacja twarzy i innych cech charakterystycznych potencjalnych włamywaczy. Dzięki temu możliwe jest szybsze odzyskanie skradzionego mienia, gdy dojdzie do udanego włamania i ucieczki. Na https://www.spyshop.pl/fotopulapki-242 można znaleźć takie urządzenia w wielu wariantach. 

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście − dwa =