Linoleum – czym różni się od tradycyjnej wykładziny, czy dywanu?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Linoleum – czym różni się od tradycyjnej wykładziny, czy dywanu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Linoleum to rodzaj wykładziny, którą można położyć na podłodze praktycznie w dowolnym pomieszczeniu. Taki sposób wykańczania podłogi ma wiele zalet, a jego główną cechą charakterystyczną jest trwałość oraz elastyczność. Nawet mokra powierzchnia nie jest śliska dzięki właściwościom antypoślizgowym.

W jaki sposób wytwarza się linoleum?

Linoleum jest wykładziną wytwarzaną z naturalnych surowców. Jest to bowiem mieszanka mączki drzewnej, oleju lnianego, różnego rodzaju żywic, a także wapieni oraz pigmentów. Dzięki temu, że do jego produkcji używane są tylko naturalne surowce jest to bardzo higieniczna oraz bezpieczna dla zdrowia wykładzina.

W przeciwieństwie do tradycyjnej wykładziny czy dywanu jest ono bardzo łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Nie gromadzą się na jego powierzchni także zabrudzenia oraz groźne dla zdrowia drobnoustroje. Wiele osób błędnie uważa, że linoleum to wykładzina z tworzywa sztucznego czyli PCW. Jest to jednak nieprawdziwe stwierdzenie, ponieważ wytwarza się je z naturalnych materiałów i jest od niej trwalsza i bardziej wytrzymała.

Cechą, która je wyróżnia od innych sposobów wykańczania podłogi jest również to, że linoleum po pewnym czasie staje się jeszcze bardziej twarde co sprawia, że bez większego problemu może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. Z powodzeniem można je stosować także na ogrzewanie podłogowe. Poszukując najwyższej jakości linoleum warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.aximo.pl/wykladziny-obiektowe/wykladziny-naturalne-linoleum/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego wykorzystywane są odpady komunalne i co z nich powstaje?
Do czego wykorzystywane są odpady komunalne i co z nich powstaje?
Odpady komunalne wcale nie muszą być składowane lub utylizowane. Można je powtórnie wykorzystać, stosując się do określonych zasad bezpieczeństwa, jak […]
Polecamy