Jak mierzyć okno, by dopasować do niego rolety?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak mierzyć okno, by dopasować do niego rolety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposób, w jaki będziemy mierzyć okno do założenia rolet, w dużej mierze zależy od ich typu. Inaczej dokonamy pomiaru w przypadku modelu rzymskiego, a inaczej wymierzymy daną przestrzeń gdy chcemy założyć plisy. Rolety okienne typu rzymskiego możemy zamontować do sufitu lub nadproża okna i jest to czynnik decydujący dla ostatecznego rozmiaru, który zamówimy. Tkanina po rozwinięciu musi gładko i bez fałd opadać do linii parapetu, jednak nie powinna się o niego opierać.

Przy żaluzjach plisowanych sprawa wygląda prościej, ponieważ to model, który nie zakrywa ramy, a jedynie taflę szkła. Dzięki zastosowanej technice pozwalają one na rozprowadzenie materiału wzdłuż prowadnic, a to zapewnia nam możliwość przysłonięcia okna tylko w dolnej części, lub pozostawienia plisy na jego środku, osłaniając tym samym twarz przed rażącym słońcem, nie zaciemniając jednocześnie całego pomieszczenia. Aby rolety te spełniały swoją funkcję, musimy dokonać dokładnego pomiaru szyb na długość i wysokość.

Porady na stronie producentów

Częstym błędem, który popełniamy przy zakupie rolet, jest niezastosowanie się do porad, zamieszczonych przez sprzedawców w związku z ofertą. Korzystając ze sklepów internetowych, warto przeczytać, co producent ma do powiedzenia na temat swojego wyrobu. Niektóre firmy piszą małe poradniki jak np. tu  https://rolety24.net/plisy. Dzięki zapoznaniu się ze wskazówkami fachowców dowiemy się jakie funkcje mają poszczególne modele przysłon okiennych oraz unikniemy błędów w czasie zbierania danych do sporządzenia zamówienia. Zastosowanie się do wskazówek zapewni nam udany zakup.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na podstawie jakich cech należy dokonać wyboru maszynki do golenia?
Na podstawie jakich cech należy dokonać wyboru maszynki do golenia?
Maszynka do strzyżenia włosów i brody przyda się nie tylko w profesjonalnym salonie barberskim, ale też w domowym zaciszu. Dobry […]
Polecamy