Jaką lampę zakupić do nowoczesnego salonu?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jaką lampę zakupić do nowoczesnego salonu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon jest najczęściej użytkowanym pomieszczeniem w mieszkaniu czy w domu. Nic w tym dziwnego, gdyż to właśnie w nim większość z nas oddaje się wypoczynkowi i rekreacji w ciągu całego dnia. Dlatego też ci, którzy dopiero podejmują się jego aranżacji, muszą zadbać o odpowiednie wyposażenie, pasujące pod względem designu, ale też i charakteru. Przy wyborze mebli do salonu nie można zapomnieć także o właściwym oświetleniu, a to może okazać się kluczowe w budowaniu nastroju.

Lampa, czyli wisienka na torcie w pokoju dziennym

We współczesnym budownictwie i aranżacji wnętrz zauważa się rosnącą popularność stylem nowoczesnym – korzystającym z awangardowych i nietypowych rozwiązań, czego trudno poszukiwać we wcześniejszych okresach designu. Do takich należą bez wątpienia lampy Artemide, które wzornictwem odwołują się do najbardziej abstrakcyjnych pomysłów. Zabawa kształtami, niebanalnie skonfrontowanymi bryłami daje w efekcie zdumiewające efekty. Lampa przeznaczona do salonu może być stworzona z nutą fantazji, nie pozbawiając jednocześnie swojego przeznaczenia. 

Oświetlenie do salonu może być wykonane także w stonowanej formie. Za przykład warto wziąć pod uwagę lampy Flos, czyli serię, która prostotą i zastosowaniem kulistych kształtów i wzorów. Wpasują się one idealnie do przestrzeni urządzonych w minimalistycznym stylu, jak i industrialnym, czy właśnie skandynawskim. Wyposażenie to może być praktyczne, dając lokatorom możliwość zawieszenia lampy do ściany czy też podwieszenia jej swobodnie na linkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak montować kołki i wkręty?
Jak montować kołki i wkręty?
Kołki i wkręty stanowią podstawę w prawidłowym mocowaniu określonych mebli czy przedmiotów. Jednak, aby je prawidłowo zamontować należy posiadać dokładną […]
Polecamy