Logistyka – Co to dokładnie znaczy w kontekście biznesu?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Logistyka – Co to dokładnie znaczy w kontekście biznesu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logistyka jest dziedziną, która zajmuje się badaniem przepływu towarów, usług i związanych z nimi informacji pomiędzy źródłem a klientem. Branża logistyczna zajmuje się przechowywaniem, transportem, pakowaniem i dostarczaniem towarów. Jest połączona z innymi dyscyplinami zarządzania łańcuchem dostaw w firmie lub poza nią, takimi jak planowanie strategiczne, magazynowanie, obróbka materiałów, planowanie i sekwencjonowanie produkcji, wysyłka i odbiór.

W czym może pomóc Ci logistyka?

Logistyka obejmuje zarządzanie przepływem towarów od etapu surowca do etapu dostawy do klienta końcowego poprzez sieć działań obejmujących: zamawianie materiałów do przyszłej produkcji, przechowywanie surowców w obiektach magazynowych i w magazynach tranzytowych, transport materiałów z obiektów dostawców do miejsc produkcji (lub z jednego miejsca produkcji do drugiego), przetwarzanie materiałów na wyroby gotowe w miejscach produkcji, przechowywanie wyrobów gotowych do czasu, gdy będą gotowe do dostawy lub sprzedaży, optymalizacja procesów logistycznych, świadczenie usług transportowych w celu przemieszczania produktów z różnych miejsc do klientów końcowych.

Dlaczego logistyka jest tak ważna?

Logistyka została zdefiniowana jako „funkcja zarządzania związana z planowaniem i wdrażaniem zintegrowanego systemu efektywnego przemieszczania materiałów i informacji pomiędzy punktami pochodzenia i ostatecznej konsumpcji przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych zasobów”. Logistyka obejmuje koordynację wszystkich aspektów złożonego procesu: rozwój polityki, projektowanie sieci, pozyskiwanie zasobów, magazynowanie/obsługa materiałów, planowanie transportu, kontrola zapasów/uzupełnianie zapasów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie prezenty sprawią, że kobieta będzie szczęśliwa?
Jakie prezenty sprawią, że kobieta będzie szczęśliwa?
Kobieta w twoim życiu jest najlepszą osobą na świecie. Zasługuje na całą miłość i uczucie, które możesz jej dać. Jeśli […]
Polecamy