Jakie są rodzaje działań oddłużeniowych?

Proces polegający na likwidacji długów poprzez ich regularną spłatę albo doprowadzenie do całkowitego umorzenia określa się mianem tzw. oddłużania. Jest to nic innego jak ciąg działań, które mają skutkować przywróceniem stabilności finansowej oraz pełnej wypłacalności konkretnej osoby fizycznej, ewentualnie firmy. Pomocą w tym zakresie zajmuje się prawie każda profesjonalna kancelaria prawno finansowa. Podmioty takie działają licznie zarówno w większych, jak i mniejszych miastach naszego kraju. 

Upadłość konsumencka to nie jedyne rozwiązanie

Obecnie popularne jest zwłaszcza oddłużanie osób fizycznych. W tym przypadku jednym z powszechnie stosowanych działań jest tzw. upadłość konsumencka. Polega ona na tym, że dany dłużnik, którego zobowiązania nie zaistniały wskutek własnej lekkomyślności czy nieuczciwości, zostaje zobowiązany przez sąd do regularnej spłaty należności wierzycielom w ramach precyzyjnie ustalonego planu. Oddłużenie następuje dopiero po jego całkowitym wykonaniu.

Inne popularne działania w tym zakresie to m.in.: wstrzymanie postępowania komorniczego albo windykacyjnego, reorganizacja dotychczasowych zadłużeń (najczęściej polega ona na rozłożeniu ich na mniejsze raty, które znacznie łatwiej jest spłacać), składanie odpowiednich pism sądowych (takich jak choćby sprzeciwy czy zarzuty od nakazów zapłaty), zawarcie porozumienia dotyczącego spłaty zobowiązań, przemyślane zaciąganie dodatkowych pożyczek, a także dobrowolne negocjacje prowadzone zarówno z komornikami, jak i firmami windykacyjnymi. W przeprowadzeniu wymienionych czynności pomagają klientom profesjonalne kancelarie prawno finansowe.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


cztery × dwa =