Możliwości montażu odpływu w prysznicu

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Możliwości montażu odpływu w prysznicu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odprowadzenie wody z kabiny prysznicowej można wykonać przynajmniej na kilka sposobów. Oprócz tradycyjnego odpływu w postaci kratki na środki brodzika, można też wykorzystać opcję ścienną, punktową i inne. Wszystko zależy od tego jaki konkretnie rodzaj kabiny posiadamy oraz oczywiście czy chcemy mieć w pełni schowaną instalację kanalizacyjną. Warto przewidzieć te rzeczy już na etapie projektowania bądź remontowania łazienki, dzięki temu będziemy mieli później sporo mniej pracy, a efekt będzie bardziej zadowalający.

Odpływ tradycyjny

Kabiny posiadające zwyczajny odpływ w postaci kratki na środku brodzika są stosunkowo łatwe do podłączenia. Wystarczy tylko doprowadzić kawałek rurki do odpływu kanalizacyjnego pod spodem i to wszystko. Trzeba tylko pamiętać, by zakupić odpowiednią wersję kabiny, taką która pozwoli nam na jak najwygodniejsze poprowadzenie rurek. Inaczej może czekać nas kucie podłogi pod spodem, by móc odpływ doprowadzić do samego kanalizacji.

Inne możliwości

W przypadku nowoczesnych kabin możemy spotkać się z odpływami ściennymi lub punktowymi. Wyglądają one o wiele lepiej jeżeli chodzi o stronę wizualną, jednak trzeba pamiętać że wymagają też pewnych warunków w przypadku samego podejścia kanalizacyjnego, które wykonane jest w łazience. Na szczęście nawet w sytuacji, gdy instalacja nie jest dokładnie taka jak potrzebujemy, możemy dostosować ją za pomocą produktów firmy TermiCo. W ten sposób uzyskamy taki sposób odpływu jaki chcemy i jednocześnie pełne schowanie całej instalacji kanalizacyjnej pod tynkiem lub w podłodze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto pomyśleć o przeprowadzce z bloku do domu jednorodzinnego?
Kiedy warto pomyśleć o przeprowadzce z bloku do domu jednorodzinnego?
Wszyscy pragniemy dobrze czuć się w naszym miejscu zamieszkania. Musi więc być ono przytulne, dostosowane do potrzeb oraz posiadać potencjał. […]
Polecamy