Jak w szybki sposób przekazać zwolnienie lekarskie pracodawcy?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Jak w szybki sposób przekazać zwolnienie lekarskie pracodawcy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często w przypadku otrzymania zwolnienia lekarskiego mamy problem z szybkim przekazaniem go pracodawcy. W wielu przypadkach choroba lub uraz uniemożliwia dojechanie do zakładu pracy, aby dostarczyć zwolnienie, a nie mamy też kogo o to poprosić. Jak więc w szybki sposób przekazać zwolnienie lekarskie pracodawcy? Jest na to bardzo szybki, wygodny sposób – zwolnienia lekarskie online to rozwiązanie, które działa już od jakiego czasu i warto się przyjrzeć jemu nieco bliżej.

Jak działają elektroniczne zwolnienia lekarskie?

Zwolnienia lekarskie online to e-zwolnienia (e-ZLA). Jest to elektroniczna wersja papierowego zwolnienia lekarskiego, która zawiera wszystkie informacje. Może wystawić je każdy lekarz na terenie całego kraju na wizycie lub podczas konsultacji telefonicznej. Lekarz w pewnych przypadkach może także wystawić zwolnienie lekarskie online wstecz. Powinno ono jednak trafić do ZUS-u jak najszybciej. Po wystawieniu e-zwolnienie bardzo szybko trafia do zakładu pracy – Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE) automatycznie przesyła je do zakładu pracy. Osobiście nie musimy nic dostarczać naszemu pracodawcy.

Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą to również możemy otrzymać e-zwolnienie. Na jego podstawie musimy tylko złożyć wniosek o zasiłek choroby do ZUS-u.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie buty kupić dziecku na jesień?
Jakie buty kupić dziecku na jesień?
Jesień to pora roku, która potrafi zaskakiwać swoją zmiennością. Z jednej strony może być ona słoneczna i ciepła, a z […]
Polecamy