W jaki sposób obrabiać plexi?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
W jaki sposób obrabiać plexi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do materiałów, które są wykorzystywane na szeroką skalę w różnych gałęziach przemysłu należy plexi. Jej szczególną cechą jest przede wszystkim estetyczny wygląd i spora wytrzymałość. Dzięki temu, że łatwo poddaje się obróbce, można z niej wytworzyć niemalże wszystko. Łatwo się o tym przekonać zapoznając się z asortymentem firmy SANPLEX. Czym jest plexi i w jaki sposób można obrabiać ten materiał?

Wybór odpowiedniego narzędzia

Plexi, to skrót od polimetakrylanu metylu. Zalicza się go do termoplastycznych sztywnych produktów przypominających szkło. Płyty z tego tworzywa posiadają bardzo dużą przezroczystość, gdyż są naturalnie bezbarwne. Jak wygląda jego obróbka? Plexi można wycinać piłą tarczową i taśmowa, wyrzynarką oraz nożami segmentowymi. Jeśli w grę wchodzi kształtowanie niewielkich powierzchni, wówczas stosuje się piłę ręczną. Podobnie, gdy obróbce jest poddawany materiał z cienkiej płyty, wystarczy użyć nożyka do laminatów. Jednym ze specjalistycznych sprzętów do obróbki tego tworzywa są tarcze ze stali szybkotnącej o ujemnym kącie natarcia. Posiadają one drobne ostrza, więc nie ma obawy przed uszkodzeniem krawędzi. Natomiast do cięcia krzywizn świetnie się nadaje elektryczna piła taśmowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie urządzenia kuchenne powinny się znaleźć w każdej nowoczesnej kuchni?
Jakie urządzenia kuchenne powinny się znaleźć w każdej nowoczesnej kuchni?
Dobrze wyposażona, nowoczesna i funkcjonalna kuchnia, to chluba niejednej pani domu. Przebywanie w takim pomieszczeniu sprawia wielką przyjemność. A wszelkie […]
Polecamy