Nowoczesne aranżacje przestronnej kuchni – praktyczne porady

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które na etapie projektowania domu decydują się na przestronną kuchnię, ułatwiającą przyrządzanie potraw i doskonale nadającą się na spotkania ze znajomymi (np. połączoną z jadalnią czy typu open space). Aby jednak takie pomieszczenie zostało optymalnie wykorzystane, trzeba je dokładnie rozplanować i wyposażyć w ergonomiczne meble. W przeciwnym razie jego użytkowanie może się okazać problematyczne. Warto zastanowić się w szczególności nad meblami industrialnymi, ponieważ są one z jednej strony wytrzymałe i stylowe, z drugiej zaś bardzo funkcjonalne. 

Ogromne znaczenie ma podział na strefy 

Pomysłów na aranżację przestronnej kuchni jest zdecydowanie więcej niż w przypadku wnętrza ciasnego i wąskiego. Wynika to z faktu, że znacznie łatwiej wyposażyć ją w meble i odpowiednio je rozplanować. Wskazówką dla osób urządzających taką przestrzeń jest wydzielenie w niej stref do wykonywania poszczególnych czynności. Jedna z nich powinna być zatem przeznaczona na przechowywanie zapasów (zabudowa modułowa z licznymi szafkami i schowkami), druga na zmywanie (zlew), trzecia na przygotowywanie i krojenie produktów spożywczych (szeroki blat), natomiast czwarta na gotowanie i pieczenie (kuchenka z okapem, piekarnik itp.). Dzięki temu użytkowanie kuchni stanie się znacznie przyjemniejsze.

Pamiętajmy również o zachowaniu optymalnych odległości między strefami zgodnie z regułą tzw. trójkąta roboczego. Za duże odstępy mogą bowiem zaburzyć ergonomię i wpłynąć negatywnie na komfort domowników. Niezwykle ważnym meblem w tym pomieszczeniu jest stół, gdyż to przy nim gromadzi się cała rodzina. Warto stawiać zwłaszcza na stoły drewniane industrialne, odznaczające się solidnym wykonaniem i stylowym wyglądem. 

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


2 × 3 =