Nowoczesne modele rolet okiennych

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Nowoczesne modele rolet okiennych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość właścicieli domów i mieszkań prywatnych decyduje się na powieszenie w oknach wybranych osłon, które mają za zadanie chronić wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz nagrzewaniem. Obecnie popularne są w szczególności nowoczesne rolety, ponieważ nie łapią kurzu i są łatwe w obsłudze. Oprócz tego prezentują się wyjątkowo estetycznie, podnosząc walory wizualne wystroju. Oczywiście na rynku znajdziemy modele zróżnicowane pod względem materiału wykonania, funkcjonalności czy ceny.

Wysoki komfort użytkowania to norma

Na uwagę zasługuje m.in. roleta okienna plisowana, występująca najczęściej w formie harmonijki zainstalowanej na specjalnych prowadnicach. Idealnie nadaje się ona nie tylko do standardowych okien w kształcie prostokąta, ale również do okien trapezowych, trójkątnych, a nawet okrągłych. Dużą zaletą tego rodzaju przesłony jest możliwość dowolnego regulowania jej poziomu. Warto ponadto wspomnieć o roletach rzymskich, które znakomicie łączą w sobie funkcjonalność z dekoracyjnym charakterem. Zazwyczaj są uszyte z wytrzymałych tkanin, wykończone atrakcyjnymi fiszbinami i obsługiwane za pomocą sznureczka.

Nie można też z pewnością zapomnieć o roletach zewnętrznych posiadających właściwości antywłamaniowe. W sklepach bez problemu znajdziemy egzemplarze naokienne, natynkowe oraz podtynkowe, dzięki czemu perfekcyjnie dopasujemy je do otworów elewacyjnych. Najlepiej postawić na model sterowany elektrycznie, czyli z wykorzystaniem silnika albo fal radiowych. Oto pozostałe wartościowe konstrukcje z omawianej kategorii: kasetowe, pionowe (tzw. verticale) oraz dzień noc (składające się z ułożonych naprzemiennie pasów zaciemniających i transparentnych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Łóżko dla dziecka – jakie wybrać?
Łóżko dla dziecka – jakie wybrać?
Istnieją meble, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Jednym z nich jest bez wątpienia łóżko, które stanowi nieodłączny element każdej […]
Polecamy