Membrany gumowe – gdzie się ich używa?

Budowa
miejsce-poznania
Membrany gumowe – gdzie się ich używa?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Membrany wykonane z gumy są obecnie jednymi z najczęściej wykorzystywanych elementów uszczelniających. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną, dużą dowolnością twardości, bezpieczeństwem użytkowania, a także szerokim zakresem kształtów oraz wymiarów. Co istotne, posiadają uniwersalny charakter. Sprawdzają się doskonale m.in. w branży maszynowej, spożywczej, kosmetycznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, a nawet rolniczej. 

Komponenty niezbędne w wielu instalacjach przemysłowych

Membrany gumowe służą głównie do skutecznego oddzielania od siebie dwóch różnych substancji. Pełnią zatem rolę swoistych przegród. Ich istotną właściwością jest wysoka podatność na rozciąganie i kurczenie, co ułatwia wyrównywanie ciśnienia i jednocześnie modyfikowanie objętości. Dzięki temu perfekcyjnie nadają się do zamontowania w układach przemysłowych odpowiedzialnych za przepływ cieczy bądź gazów. Poza tym można je znaleźć w samochodowych instalacjach LPG, pompach membranowych (stanowiących alternatywę dla wersji tłokowych), akumulatorach hydraulicznych, aparatach medycznych (np. urządzeniach dostarczających tlen do płuc) opryskiwaczach ogrodowych oraz zbiornikach ciśnieniowych, będących immanentną częścią instalacji wodociągowych czy grzewczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć w kuchni
Czego nie może zabraknąć w kuchni
Spośród wszystkich domowych pomieszczeń, to kuchnia powinna być tym, które będzie zaprojektowane w każdym calu. Nie tylko funkcje związane typowo […]
Polecamy