Odkurzacz basenowy – sposób na idealną czystość w basenie

To całkowicie normalne, że na dnie basenu ogrodowego zbierają się różne zanieczyszczenia – osady, piasek i inne. Aby zachować idealną czystość w zbiorniku, warto zaopatrzyć się w specjalny odkurzacz basenowy. Jaki model wybrać? Jak często odkurzać basen? Podpowiadamy!

Jak działa odkurzacz do basenu?

Systematyczne usuwanie zanieczyszczeń z dna basenu to podstawa! Czyszczenie nie tylko wpływa na aspekt higieniczny wody, ale również podnosi estetykę całego zbiornika. 

Odkurzacz do basenu należy podłączyć do pompy filtrującej. Urządzenie zasysa wodę razem z zabrudzeniami. Zanieczyszczenia osiadają na filtrze, a z odkurzacza wypływa czysta woda. Sprzęt skutecznie i szybko usuwa brud, osady, piasek i inne niepożądane zanieczyszczenia.

Jaki odkurzacz wybrać?

Na rynku znajdziesz odkurzacze ręczne i automatyczne. Modele ręczne, składające się z końcówki do odkurzania, kija teleskopowego i węża basenowego, doskonale sprawdzają się do czyszczenia małych zbiorników. Natomiast odkurzacze automatyczne, które same poruszają się po dnie basenu, przeznaczone są głównie do pielęgnacji dużych zbiorników. Model automatyczny to także znakomite rozwiązanie dla zabieganych osób, które nie mają czasu na samodzielne czyszczenia dna.

Postaw na produkt znanego i cenionego producenta. Markę Zodiac możemy zaliczyć do pionierów wśród producentów wyposażenia basenowego. Firma od ponad 100 lat oferuje klientom rozwiązania szyte na miarę ich oczekiwań. Jej propozycją są odkurzacze wyróżniające się najwyższą jakością wykonania i niepowtarzalną funkcjonalnością. Koniecznie sprawdź pełną ofertę!

Jak często odkurzać dno basenu?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Istnieje tu podobna zasada jak w przypadku odkurzania domu. Częstotliwość należy dopasować do stopnia zanieczyszczenia basenu oraz indywidualnych preferencji.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


20 − piętnaście =