Jak optycznie powiększyć ciasny przedpokój?

Aranżacja małego i ciasnego przedpokoju często stanowi nie lada wyzwanie. Duża ilość dekoracji, kurtek oraz mebli, jakie chcemy w nim umieścić sprawia, że pomieszczenie wygląda na wiecznie nieuporządkowane. Niewielki metraż wymusza na nas zastosowanie przemyślanego rozmieszczenia oraz nietypowych rozwiązań. Jak zatem sprawić, żeby ciasny przedpokój wyglądał na optycznie większy i bardziej przestronny? Przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów, które koniecznie musisz wypróbować w swoim mieszkaniu!

Postaw na jasne kolory

Najlepszym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach jest zastosowanie jasnych kolorów, które powiększają przestrzeń i dodatkowo ją rozjaśniają. Wystarczy zmienić kolor ścian z ciemnych na białe lub pastelowe. Tak prosta czynność, a potrafi zdziałać cuda! To samo tyczy się podłogi – jaśniejsze kolory płytek lub paneli nadadzą wnętrzu przestronności. Dobrze jest również wybrać kolor przewodni naszego przedpokoju i konsekwentnie się go trzymać. Jeśli zapragniesz, by Twoje pomieszczenie miało niebieskie akcenty, kupuj dodatki właśnie w tych odcieniach. Takie rozwiązanie nada wnętrzu przejrzystości i sprawi, że będzie wyglądało na uporządkowane.

Magiczne działanie luster

Lustro to przedmiot, który powinien znaleźć się w każdym przedpokoju, by przed wyjściem z mieszkania móc zobaczyć, czy dobrze wyglądamy. Ponadto doskonale sprawdza się jako narzędzie do optycznego powiększenia wnętrza. Jego tafla sprawia, że przestrzeń wydaje się szersza i większa, a pomieszczenie zyskuje kilka dodatkowych centymetrów. Warto zainwestować w lustra ozdobne, które poza swoją powiększającą wnętrze funkcją, nadają pomieszczeniu elegancki i niepowtarzalny charakter. Sklep internetowy Edomator oferuje szeroką gamę luster ozdobnych. Do wyboru mamy różne kształty, kolory oraz wzory ram, które idealnie dopasują się do każdego przedpokoju.

Istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają na optyczne powiększenie niewielkiego przedpokoju. Kluczem do sukcesu jest zachowanie porządku, zastosowanie jasnej palety barw, a także zaopatrzenie się w lustra ozdobne. Wszystkie te rady sprawią, że Twoje wnętrze będzie bardziej przestronne i optycznie większe o kilka centymetrów.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − dziewięć =