Praktyczne rozwiązania, które pomogą zaaranżować niewielką przestrzeń salonu

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Praktyczne rozwiązania, które pomogą zaaranżować niewielką przestrzeń salonu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niewielkie salony, które zazwyczaj możemy spotkać w nowym budownictwie wielorodzinnym, jak również w starych blokach z wielkiej płyty, wymagają sprytnych, funkcjonalnych rozwiązań. Takie dekoratorskie triki pozwolą na zaspokojenie oczekiwań wszystkich domowników, przy jednoczesnym stworzeniu wspaniałej, efektownej aranżacji. Wystarczy, że sięgniemy po meble, które mają dodatkowe schowki lub np. ukryte płyty zwiększające blat stołu. W czasie urządzania serca naszego lokum powinniśmy koncentrować się zatem na dobrym designie oferującym nam coś więcej niż tylko świetny efekt wizualny.

Meble do zadań specjalnych

Mały salon wymaga starannego, przemyślanego projektu. Nie sprawdzą się tu wielkie komplety wypoczynkowe i toporne komody, za to doskonale egzamin  zdadzą meble wielofunkcyjne. Idealnym przykładem może być sofa narożna wypełniająca szczelnie kąt pokoju, która umożliwia relaks po pracy oraz przenocowanie gości. Świetnie, jeśli taki element wyposażenia ma również w skrzynię mieszczącą pościel. Na niewielkiej przestrzeni potrzebny jest także stół. Chcą organizować od czasu do czasu przyjęcia, wybierzmy model z rozsuwanym blatem. Dla przykładu na podanej stronie internetowej https://hugle.pl/131-stoly-loftowe-rozkladane znajdziemy bardzo modne wersje loftowe. Na co dzień mogą nam one służyć jako główny punkt jadalni dla domowników, a w czasie imprez zmienią się w miejsce do biesiady dla całej gromady znajomych. W salonie nie powinno zabraknąć też miejsca do przechowywania. Idealnie w tej roli sprawdzi się stylowy kredens będący jednocześnie imponującą dekoracją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Excel – jakie ma zalety?
Excel – jakie ma zalety?
Excel to świetne narzędzie do zarządzania finansami. Może być używany do zarządzania budżetem, śledzenia oszczędności i inwestycji, a nawet pomóc […]
Polecamy