Jak zachęcić dzieci do spędzania większej ilości czasu na dworze?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak zachęcić dzieci do spędzania większej ilości czasu na dworze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieciaków z lat 90. ubiegłego wieku nie trzeba było zachęcać do spędzania czasu na dworze. Miały trzepaki, bazy w krzakach i place zabaw, które nie były nawet podobne do tych współczesnych. Dziś maluchy są dużo bardziej wymagające i nie tak łatwo wygonić je z domu. Wolą oglądać bajki, grać na komputerze i robić masę innych rzeczy. Jednak jest sposób, aby zachęcić je do częstszego korzystania z pięknej pogody. Wystarczy zamontować przed domem huśtawki metalowe ogrodowe dla dzieci i patrzeć jak latorośl znika na podwórku.

Dlaczego dzieci lubią się huśtać?

Huśtawka to magiczna zabawka. Jest namiastką karuzeli, daje pierwsze w życiu uczucie wiatru we włosach i powoduje przyjemne łaskotanie w brzuchu. Jeśli jest podwójna zapewnia jeszcze więcej wrażeń. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż wspólne huśtanie się z przyjacielem. Nie raz przechodząc obok placu zabaw, można usłyszeć popiskujące z radości i ekscytacji maluchy. Dzięki bujawkom ogrodowym można zapewnić dzieciom ich ulubioną rozrywkę na świeżym powietrzu w ogrodzie lub na działce rekreacyjnej, co jest ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy w okolicy nie ma placu zabaw. 

Czy huśtawki są bezpieczne?

Oczywiście! Mało tego – są również bardzo wygodne, tym bardziej jeśli usiądzie się na poduszkach na krzesła do jadalni. Idealnie nadają się na huśtawkę, która z kolei jest świetną zabawą i odpoczynkiem dla całej rodziny. Tak wyposażona będzie działać jak magnes i to nie tylko na dzieci. Jednak komfort i relaks to nie wszystko. To także bezpieczeństwo i ozdoba podwórka. Solidna konstrukcja nie pozwoli nikomu zrobić sobie krzywdy, a nowoczesny design ożywi ogród.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trudny okres u dziecka – jak mu pomóc?
Trudny okres u dziecka – jak mu pomóc?
Trudny okres w życiu dziecka może mieć bardzo zróżnicowane podłoże. Wynikać może z zagrożeń płynących ze środowiska, gdzie rozwija się […]
Polecamy