Siatki w rolnictwie – do czego znajdują zastosowanie?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Siatki w rolnictwie – do czego znajdują zastosowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W branży rolniczej wykorzystuje się powszechnie rozmaite siatki o konkretnym przeznaczeniu. Doskonałym przykładem są choćby wersje sznurkowe służące do szczelnego owijania bel siana, słomy oraz kiszonek. Gwarantują one jednolite pokrycie danego materiału i zapewniają mu maksymalną ochronę niezależnie od warunków atmosferycznych, przyspieszając jednocześnie proces tzw. belowania. W dalszej części niniejszego artykułu zostaną wymienione i pokrótce opisane pozostałe rodzaje siatek przydatnych w gospodarstwach. 

Znakomita pomoc w uprawie roślin

W rolnictwie oprócz siatek belujących używa się również bardzo często wersji hodowlanych (druty w okrągłym przekroju połączone metoda zgrzewania), pełniących rolę stałych i tymczasowych ogrodzeń dla zwierząt. Stanowią one optymalną barierę dla drapieżników, które mogą wyrządzić mnóstwo szkód w stadzie. Poza tym nie pozwalają krowom, owcom czy kurom wydostawać się poza obszar bytowania, co w znacznym stopniu ogranicza straty finansowe. Na uwagę zasługuje ponadto siatka rolnicza przeznaczona stricte do uprawy roślin. Nadaje się ona do stosowania w przestrzeni ogrodowej, na polu, a nawet na przylegającym do domu balkonie. Jej zadanie polega głównie na skutecznym zabezpieczeniu roślin przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz szponami i pazurami ptaków. Standardowa konstrukcja tego typu charakteryzuje się sporą miękkością, wysoką elastycznością i w pełni satysfakcjonującą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dodajmy, że siatka może też z powodzeniem służyć do osłaniania drzew i krzewów ogrodowych czy przesiewania ziaren zbóż (forma sita).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ręcznie robione dekoracje do pokoju
Ręcznie robione dekoracje do pokoju
Nowoczesne aranżacje wnętrz coraz częściej zamieszczają propozycje własnoręcznego dekorowania mieszkania i domu. Jest w tym spora słuszność – dekorując pokój […]
Polecamy