Siatki w rolnictwie – do czego znajdują zastosowanie?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Siatki w rolnictwie – do czego znajdują zastosowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W branży rolniczej wykorzystuje się powszechnie rozmaite siatki o konkretnym przeznaczeniu. Doskonałym przykładem są choćby wersje sznurkowe służące do szczelnego owijania bel siana, słomy oraz kiszonek. Gwarantują one jednolite pokrycie danego materiału i zapewniają mu maksymalną ochronę niezależnie od warunków atmosferycznych, przyspieszając jednocześnie proces tzw. belowania. W dalszej części niniejszego artykułu zostaną wymienione i pokrótce opisane pozostałe rodzaje siatek przydatnych w gospodarstwach. 

Znakomita pomoc w uprawie roślin

W rolnictwie oprócz siatek belujących używa się również bardzo często wersji hodowlanych (druty w okrągłym przekroju połączone metoda zgrzewania), pełniących rolę stałych i tymczasowych ogrodzeń dla zwierząt. Stanowią one optymalną barierę dla drapieżników, które mogą wyrządzić mnóstwo szkód w stadzie. Poza tym nie pozwalają krowom, owcom czy kurom wydostawać się poza obszar bytowania, co w znacznym stopniu ogranicza straty finansowe. Na uwagę zasługuje ponadto siatka rolnicza przeznaczona stricte do uprawy roślin. Nadaje się ona do stosowania w przestrzeni ogrodowej, na polu, a nawet na przylegającym do domu balkonie. Jej zadanie polega głównie na skutecznym zabezpieczeniu roślin przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz szponami i pazurami ptaków. Standardowa konstrukcja tego typu charakteryzuje się sporą miękkością, wysoką elastycznością i w pełni satysfakcjonującą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dodajmy, że siatka może też z powodzeniem służyć do osłaniania drzew i krzewów ogrodowych czy przesiewania ziaren zbóż (forma sita).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są niezbędne rzeczy dla dziecka?
Jakie są niezbędne rzeczy dla dziecka?
Pierwszy rok życia dziecka to magiczny czas. Kiedy spodziewasz się dziecka, będziesz miał tak wiele do zrobienia i myślenia. Będziesz […]
Polecamy