Sportowe zawieszenie – jaka jest jego charakterystyka?

Zawieszenie sportowe to rodzaj układu zawieszenia, który można znaleźć w pojazdach zbudowanych do użytku na torach wyścigów drogowych. W tym sporcie chodzi o prędkość, więc nie dziwi fakt, że układy zawieszenia w tych samochodach są zbudowane z myślą o prędkości. 

Istnieje wiele rodzajów zawieszenia sportowego, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – zostały zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności Twojego pojazdu.

Cechy charakterystyczne zawieszenia sportowego obejmują:

Wyższa sztywność

Po pierwsze, używa sztywniejszych sprężyn niż używałby normalny samochód. Te sprężyny są wykonane z wysokiej jakości stali, co daje im większą wytrzymałość niż inne rodzaje sprężyn. Te sztywniejsze sprężyny sprawiają, że samochód jest bardziej stabilny i pomaga zapobiegać od dołu podczas zakrętów przy dużych prędkościach.

Mniejsze wibracje

Po drugie, zawieszenia sportowe wykorzystują amortyzatory, które mają za zadanie tłumić wibracje i hałas drogowy. Pomaga to utrzymać kierowcę skupionego na prowadzeniu, zamiast rozpraszać się hałasem drogowym lub wibracjami dochodzącymi z kierownicy lub siedzeń.

Mniejsze przechyły nadwozia

Po trzecie, większość zawieszeń sportowych zawiera również drążki przeciwwywrotne (zwane również drążkami przeciwwywrotnymi) oraz tuleje i mocowania, które mają na celu zmniejszenie przechyłu nadwozia podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością.

Jeśli chcesz zainwestować w takie zawieszenie w swoim samochodzie, to w Ford części to osiągniesz.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 2 =