Jakich błędów unikać, urządzając kuchnię?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jakich błędów unikać, urządzając kuchnię?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie kuchni w domu lub mieszkaniu nie należy do najłatwiejszych czynności. Musi to być bowiem miejsce z jednej strony w pełni funkcjonalne, z drugiej zaś piękne oraz komfortowe. Niestety wiele osób popełnia na etapie aranżacji mnóstwo prostych błędów, które uniemożliwiają osiągnięcie powyższego celu. Podstawowy problem polega na nieprawidłowym doborze mebli pod kątem wysokości blatów, co później w znacznym stopniu utrudnia wykonywanie czynności związanych choćby z przygotowywaniem składników na potrawy.

Kilka wartościowych wskazówek

Niedopasowanie blatów pod względem właściwej wysokości to tylko jeden z licznych błędów, jakie popełniają osoby samodzielnie urządzające kuchnię. Kolejnym jest złe zaplanowanie ciągu komunikacyjnego i roboczego, co prowadzi do zaburzenia ergonomii. Trzeba przede wszystkim zadbać o to, aby miejsca przeznaczone do przechowywania produktów (lodówka, zamrażarka, szafki itp.) znajdowały się możliwie blisko wejścia, natomiast strefa gromadzenia naczyń była zlokalizowana w bardziej odległej części. Oczywiście nie może też zabraknąć trzech kącików – do zmywania, gotowania i pieczenia.

Warto ponadto unikać błędu w postaci doboru kiepskiego oświetlenia. Musi być ono koniecznie skierowane na blat roboczy i najlepiej zainstalowane w suficie podwieszanym, ewentualnie pod szafkami. W tej roli znakomicie sprawdzą się listwy LED. Duże znaczenie ma również dopasowanie mebli w taki sposób, aby komponowały się kolorystycznie z wystrojem, były wykonane z wytrzymałych materiałów (np. litego drewna, metalu) i optycznie powiększały przestrzeń. Jeśli interesują nas atrakcyjne meble kuchenne Zduńska Wola to miasto, gdzie działa kilka salonów posiadających je w ofercie. Oto pozostałe istotne błędy: zbyt dużo elementów dekoracyjnych, za mało miejsca do gromadzenia akcesoriów oraz niewystarczająca liczba gniazdek elektrycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie odprowadzać wodę deszczową?
Jak skutecznie odprowadzać wodę deszczową?
Woda opadowa, która spływa rynnami może uszkadzać budynek oraz negatywnie wpływać na jego stan techniczny. Bardzo często zdarza się, że […]
Polecamy