W jaki sposób powinny być segregowane odpady medyczne?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
W jaki sposób powinny być segregowane odpady medyczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpady medyczne są najczęściej produkowane przez szpitale, gabinety lekarskie i apteki. Wymagają one szczególnej segregacji, ponieważ mogą być niebezpieczne dla ludzi lub zwierząt. Wszelkiego rodzaju śmieci powstałe w wyniku udzielania pomocy leczniczej muszą być zgromadzone i przechowywane w danej placówce. Do jakiego worka trafiają poszczególne odpady?

Jak pozbyć się szkodliwych materiałów?

Pojemniki, dostępne pod poszczególnym adresem https://eko-ludek.pl/Worki-na-odpady-medyczne-c28 są w kolorze czerwonym i służą do przechowywania najniebezpieczniejszych rzeczy. Można do nich wyrzucić materiały zakaźne, zainfekowane, toksyczne, czy zawierające materiał genetyczny. Tego typu worki przechowują także części ciała, organy i krew. Worki żółte są przeznaczone na chemikalia i odczynniki chemiczne oraz odpady dentystyczne. W pozostałych pojemnikach (czarnych, niebieskich i zielonych) umieszcza się pozostałe śmieci medyczne. Są to m.in. strzykawki, igły, narzędzia chirurgiczne, nieskażone opatrunki, bandaże, pieluchy, czy przeterminowane lekarstwa. Segregacja tych wszystkich odpadów jest bardzo ważna nie tylko dla środowiska, ale również dla pracowników służby zdrowia. Dlatego śmieci tego typu muszą być odpowiednio posortowane i zabezpieczone, gdyż styczność z nimi jest niebezpieczna dla zdrowia i życia. Aby uniknąć kontaktu z ostrymi przedmiotami, np. igłami należy najpierw umieścić je w plastikowych pojemnikach, a dopiero później w odpowiednim worku. Dzięki zachowaniu wszelkich zasad ostrożności odpady medyczne mogą zostać bezpiecznie zutylizowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dbanie o psa w nowoczesnym wydaniu
Dbanie o psa w nowoczesnym wydaniu
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. A o przyjaciół trzeba dbać. Świadomi tego właściciele czworonogów zapewniają swoim pupilom komfort na najwyższym […]
Polecamy