Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Jak wybrać dobrą karmę dla psa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiedniej karmy dla psa jest określenie jego potrzeb żywieniowych. Drugim krokiem jest znalezienie karmy, która spełnia te potrzeby.

Dobra karma dla psa powinna zawierać:

Dużo białka 

Psy potrzebują więcej białka niż wiele innych gatunków, ponieważ są bardzo aktywne i szybko spalają kalorie. Niektóre psy są podatne na dysplazję stawów biodrowych lub cukrzycę i potrzebują dodatkowych składników odżywczych dla tych warunków.

Witamina D i wapń

Psy nie są w stanie wytworzyć witaminy D w swoim organizmie, więc musisz dodać ją do ich diety poprzez komercyjną karmę dla psów lub suplementy witaminowe. Wapń pomaga utrzymać mocne i zdrowe kości – co jest szczególnie ważne w miarę starzenia się psa – dlatego szukaj karm, które zawierają zarówno wapń, jak i fosfor w ilości odpowiedniej dla wieku psa (szczenięta nie powinny dostawać zbyt dużo fosforu).

Węglowodany dla energii 

Węglowodany dostarczają energii aktywnym psom, ale nie należy podawać ich zbyt dużo, ponieważ mogą prowadzić do przyrostu masy ciała, jeśli nie zostaną spalone podczas ćwiczeń. Jeśli Twój pies cierpi na schorzenia takie jak cukrzyca lub epilepsja, może potrzebować mniej węglowodanów w swojej diecie niż inni, ponieważ mogą one wpływać na poziom cukru we krwi zarówno u ludzi jak i zwierząt.

Jeśli chciałbyś stać się posiadaczem czworonożnego przyjaciela, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://schronisko.com/zwierzeta/psy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Minimalizm jest w cenie, czyli jakie meble w stylu skandynawskim będą idealne do mieszkania?
Minimalizm jest w cenie, czyli jakie meble w stylu skandynawskim będą idealne do mieszkania?
Styl skandynawski przybył do Polski już kilkanaście lat temu, jednak jego popularność nie słabnie, a nawet stale rośnie. Nauczyliśmy się […]
Polecamy